Генпрокурор Віктор Шокін ініціював перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України відсторонення голови Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка від посади, а також звернувся з поданням до Верховної Ради про надання згоди на затримання та арешт судді. Генпрокуратура повідомила йому про підозру у вчиненні тяжких кримінальних правопорушень. Чернушенка звинуватили у незаконному втручанні в роботу автоматизованої системи документообігу суду, а саме в порушенні програми випадкового вибору суддів та постановленні завідомо неправосудних судових рішень.
До того в кабінеті Чернушенка провели обшук. У нього вилучили два пістолети, талони на бензин (разом на 14 тонн), 6,5 тисячi доларів та 25 тисяч гривень, а також ключі від п’яти автомобілів марок Mercedes, Rangerover та Jeep, які зареєстровані на його родичів. Дуже цікавою знахідкою були СМС-повідомлення з вилучених телефонів. Їх зміст оприлюднив на своїй сторінці у «Фейсбуцi» нардеп Антон Геращенко. «У деяких СМС просто зазначалися прізвища фігурантів справ, у деяких номери виробництв iз державного реєстру судових рішень та рекомендації, що потрібно зробити — «випустити під домашній арешт», «зменшити заставу з 30 мільйонів до 500 тисяч», «відкласти справу» і так далі. Навіть одна така вказівка судді і тим більше намір судді виконати її — вже кримінальний злочин, як iз боку судді, так і з боку тих, хто давав йому такі доручення», — написав Геращенко.
Чернушенко всі звинувачення відкинув. Щодо знайдених у нього речей пояснив, що гроші кишенькові і не мають корупційного походження, автомобілі задекларовані, пістолети: один — службовий, інший — нагородний від СБУ, талони прострочені. «25 тисяч гривень — це дві мої зарплати, я їду додому і завжди заїжджаю купити продукти. Також вилучили з кишені 6,5 тис. доларів — це також власні кошти. Я мав у той же день їхати до стоматолога і, не знаючи, скільки будуть коштувати п’ять імплантів, узяв грошей про запас. Ось у мене і вилучили 6,5 тис. доларів і 25 тисяч гривень — розклали, як у якогось корупціонера!» — прокоментував суддя. Щодо повідомлень, то їх він нібито навіть не читав, тому що не вміє користуватися цією телефонною функцією.
Суддя також заявив, що насправді постраждав через те, що відмовився виносити замовне рішення з приводу арешту майна підприємства «Нафтогазвидобування», яке йому продиктували «згори». За словами Чернушенка, заступник голови адміністрації Президента Олексій Філатов давав йому вказівки, які саме рішення має ухвалити суд. «Мене викликали неодноразово в адміністрацію Президента і давали конкретні вказівки щодо ухвалення рішень. Такі виклики здійснював Філатов», — повідомив суддя.
У Порошенка закид у свій бік щодо витівок у домайданівському стилі назвали маячнею. У коментарі телеканалу «1+1» Олексій Філатов сказав, що якби були факти тиску на суд із приводу «Нафтогазвидобування» або іншого підприємства, то суддя мав негайно повідомити в правоохоронні органи.
За винесення завідомо неправосудних рішень голові Апеляційного суду Києва загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. За втручання в систему документообігу — обмеження волі від 3 до 5 років або позбавлення волі від 3 до 6 років без права обіймати певні посади від 2 до 3 років. Сам Чернушенко заявив, що тікати від слідства і виїжджати за кордон наміру не має.