У Ревівці Кам’янського району — екологічне лихо. Річка Тясмин, котра тече через усе село, так смердить, що хоч із хати тікай. Водойма тут чорного кольору, там виздихала вся риба і навіть жаби. Тож тепер тут не чути милозвучного жаб’ячого квакання, навіть місцеві корови обходять те болото десятою дорогою, бо краще таку воду не пити.
Спричиняє сморід у мальовничому селі комунальне підприємство «Кам’янський водоканал», неочищені стоки якого потрапляють у води Тясмину не один рік. Оскільки очисні споруди водоканалу давно дихають на ладан.
«Така ситуація у нашому селі триває років зо три. Особливо сморiд дошкуляє влітку. Вода тоді чорна, як смола, і «пахне» очисними спорудами», — розповідає «Україні молодій» секретар Ревівської сільської ради Зіна Назарова. Жінка виросла у Ревівці, тож добре знає, яким чистим був Тясмин минулими роками. Каже, на його береги селяни ходили навіть білизну полоскати, місцева дітвора з весни і до осені залюбки купалася у річці, а для качок та гусей там було неабияке роздолля. А нині нечистоти з Тясмина потрапляють навіть до криниць. «Люди в розпачі і скаржаться в усі інстанції», — резюмує Зінаїда Володимирівна.
Місцевим жителям, а їх тут мешкає більш як тисяча осіб, від такого жаху урвався терпець і вони звернулися зі своєю бідою вже й до голови Черкаської обласної ради Валентини Коваленко. Пані Валентина спеціально приїхала у село, аби все побачити на власні очі. «Ситуація потребує вивчення і негайного реагування, — каже вона. — Ми не можемо залишити людей наодинці зі своїми проблемами. Тому намагатимуся зробити усе від мене залежне, щоб подолати це екологічне лихо, а люди щоб отримали доступ до чистої води».
Після візиту голови обласної ради Державна екологічна інспекція у Черкаській області провела обстеження стану поверхневих вод Тясмину в присутності директора «Кам’янського водоканалу» Володимира Висоцького та землевпорядника села Ревівка Олександра Матроса. Було встановлено, що в місці скиду зворотних стічних вод після очисних споруд водоканалу та нижче по течії Тясмину в селі Ревівка від води йде неприємний та різкий запах, а колір річки — темний, iз фекалiями.
Відділ інструментально-лабораторного контролю екологічної інспекції відібрав проби води у районі цього села, в місці скиду очисних споруд «Кам’янського водоканалу» і півкілометра вище та нижче скиду. За результатами відібраних проб будуть розраховані збитки, яких водоканал завдав довкіллю.
У «Кам’янському водоканалі» кажуть, що очисні споруди підприємства вийшли з ладу і на їх ремонт потрібно близько 5 мільйонів гривень. Окрім цього, 10 мільйонів треба, аби провести очищення Тясмину в Ревівці. Таких грошей у бюджеті району немає. Як вихід — тут взялися до підготовки проектної документації і хочуть брати участь у державній програмі «Чистий Дніпро». Кам’янчани також сподіваються на обласну владу та підтримку держави. Адже Тясмин є притокою Дніпра, тож екологічне забруднення цієї річки автоматично забруднює і найбільшу водоносну артерію всієї України.