Європа не гумова

24.06.2015

Євросоюз розпочав планову боротьбу проти контрабандистів у Середземному морі. Міністри закордонних справ 28 держав-членів ЄС позавчора у Люксембурзі ухвалили рішення про старт першої військової операції біля берегів Лівії, повідомляє «Німецька хвиля». Перша стадія операції включатиме збір інформації про шляхи транспортування людей Середземним морем. Для збору інформації про шляхи, якими злочинці переправляють людей до Європи, буде залучено судна, безпілотні літальні апарати та літаки, заявила верховна представниця ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні. Друга і третя стадія операції передбачають конфіскацію та знищення кораблів, на яких організатори нелегальної міграції за великі гроші перевозять мігрантів.

Операція отримала назву EU Navfor Med et forte і проводиться силами ВМС країн-членів Євросоюзу. Координатором призначено італійського адмірала Енріко Кредендіно, під командування якого надійшли близько тисячі військових. Флагманом ескадрильї стане італійський авіаносець Cavour, на борту якого розміщено шпиталь. Кінцевою метою операції є знищення флоту перевізників нелегалів. Але Рада Безпеки ООН ще не надала дозволу на проведення операції саме в територіальних водах Лівії, тому досягти цієї мети наразі фактично нереально.

Тим часом надати Лівії допомогу в боротьбі з контрабандою нелегалів пообіцяла Німеччина. Про це заявив міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр, наголосивши, що без стабільності у цій африканській країні неможливий серйозний прогрес у питанні біженців із Північної Африки та Близького Сходу.

Останнім часом найбільше мігрантів намагається потрапити в Європу із Сирії та Іраку, зазначив міністр. За його словами, рятувальні програми йдуть повним ходом, і кожного дня від загибелі в морі рятують сотні людей. Але саму проблему організації нелегальної міграції це не вирішує.

Штайнмайєр повідомив, що міністри ЄС погодилися підтримати управління верховного комісара ООН у справах біженців у Туреччині та Греції, виділивши для кожної з цих країн по півмільйона євро. Саме вони та ще Італія наразі найбільше потерпають від напливу біженців.

Лише цього року до берегів ЄС у Середземномор’ї прибули приблизно 100 тисяч людей. Понад 2 тисячі загинули, намагаючись здійснити небезпечну мандрівку.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>