Рішення немає, але «ось-ось»

24.06.2015

Прогнози скептиків щодо того, що екстрений саміт лідерів держав ЄС, покликаний вирішити проблему Греції, не дасть жодних конкретних результатів, виявилися слушними. На засіданні, яке відбулося позавчора пізно ввечері, Афіни представили нові пропозиції для кредиторів, але остаточного рішення з цього приводу досягти не вдалося і країні все ще загрожує дефолт.

Утім певні зрушення все ж є. Якщо іще недавно план грецького уряду щодо виходу з кризи у Брюсселі ледве не відкрито називали маячнею, то на цей раз керівники єврозони визнали, що пропозиції Греції можуть стати «основою для можливої угоди», яка має розблокувати фінансову допомогу і запобігти дефолту. Причому укласти цей договір треба якнайшвидше.

Голова Європейської ради Дональд Туск назвав грецькі пропозиції «позитивним кроком вперед». За його словами, міністри фінансів єврогрупи мають затвердити пакет реформ для Греції в середу ввечері й представити його лідерам країн для остаточного затвердження в четвер вранці.

«Я переконаний, що ми прийдемо до остаточної угоди протягом цього тижня», — оптимістично зазначив по завершенні саміту і президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер після саміту.

При цьому необхідно спочатку узгодити програму реформ з представниками європейських урядів, Європейського центрального банку і Міжнародного валютного фонду.

Тож канцлер Німеччини Ангела Меркель, чия країна є найбільшим кредитором Греції, щодо перспектив швидкого підписання угоди була більш обережна: «Я не можу дати ніяких гарантій, що це відбудеться. Там іще багато чого треба зробити».

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас, у свою чергу, заявив, що «м’яч знову опинився на полі кредиторів», і вони повинні забезпечити угоду, яка дозволить Греції виплатити борги. «Ми шукаємо всеосяжного рішення, яке супроводжуватиметься сильним пакетом зростання і водночас зробить грецьку економіку життєздатною», — сказав він.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>