Паралімпіада-2024: російських спортсменів допустять до змагань в Парижі
Участь у Паралімпіаді в Парижі у 2024 році зможуть взяти російські спортсмени, як звичайні або нейтральні учасники. >>
Ганна Соловей (ліворуч) після здобуття срібної медалі на І Європейських іграх. (НОК.)
Нагадаємо, Ганна фінішувала другою 18 червня в індивідуальній гонці з роздільним стартом. І, за звичкою, залишилася незадоволеною: «Дуже засмучена, й результат зовсім не тішить, адже їхала до Баку винятково по «золото».
«Ай, молодець! Оце максималістка, — раділи вболівальники. — А ось казахи — нехороші».
І справді, дуже некрасиво виглядало, коли буквально напередодні старту в Баку інтернет заряснів новинами: «Казахстанська команда Astana-Acca Due O розриває контракт із Соловей у зв’язку з її «непрофесіональною поведінкою».Тоді Ганна проявила фірмовий норов: «Не сильно й засмутилася, мені взагалі було однаково, адже наступного дня — гонка».
Навряд чи подібна подія може залишити байдужими навіть «непрофесіоналів». Тож варто пригадати, з чого все починалося.
Народившись у Хмельницькому, Соловей у 12 років переїхала до Луганська: тренуватися у знаменитого фахівця Сергія Базіна. Вигравши юніорські чемпіонати світу 2009 та 2010 років, у 2011-му була дискваліфікована на два роки після позитивного тесту на допінг. Тренування не покинула й минулого року увійшла в історію як перша українська велогонщиця — призерка чемпіонатів світу. В іспанській Понферраді Ганна стала другою в «розділці». Тоді ж і дала попередню згоду на перехід до «Астани». Мовляв, до професійної команди сватали її давно, а вдома «важко — немає призових від змагань, не може нікуди їздити, бо федерація не виділяє грошей». Отже, ясно: дівча рвонуло б за кордон набагато раніше, якби не тренер. «Як же я без нього? Він же мені й тато, й мама, він мені й готує, й пере».
Сяк-так домовившись ще й «за тренера», Ганна Соловей у грудні минулого року підписала однорічний контракт. «Астана» — це моя мрія! ... В команді прийняли привітно, умовами задоволена, я не постійно тренуюся в Італії — в мене вільний графік... Зараз маю аж 12 велосипедів, а комбінезон підганяли під мене цілих два місяці — так ретельно до всього ставляться», — розповідала молода велосипедистка.
...Казка закінчилася тиждень тому. Й розпочалася банальна словесна війна з елементами базарної сварки. «Вона ухилилася від виступів у США, через що наша команда була не допущена до змагань, сама ж у цей час виступала за свою збірну в Канаді!» — «А ви мені всіх обіцяних велосипедів не надали, навіть «розділочного!» — «Вона не виступала на етапах Кубка світу та інших змаганнях нібито через відсутність шенген-візи, хоча була разом із тренером в Італії!» — «Та вони мені квиток вчасно не надіслали, а тренеру навіть мінімальну платню не платили, хоча й обіцяли...»
Приблизно такий діалог за посередництва інтернету й журналістів міг тривати довго, якби за Соловей не вступилася національна федерація. Певне, хотіли, як краще. Натомість отримали ледь не міжнародний скандал, зіпсовані стосунки з казахстанцями та нехороші подробиці про плани Ганнусі.
«ФВСУ категорично заперечує звинувачення Соловей у непрофесіоналізмі й вимагає офіційних вибачень... Жіноча велокоманда «Астана» розірвала контракт через відмову спортсменки прийняти громадянство Казахстану» — це уривки з офіційної заяви, оприлюдненої на сайті Федерації велоспорту України.
Замість вибачень отримали офіційну заяву від казахської федерації: мовляв, відрахування з «Астани» не має жодного стосунку до зміни громадянства спортсменки. Хоча ще на початку сезону на адресу президента КФВС надійшло письмове звернення Ганни Соловей щодо «прийняття її в члени національної збірної Казахстану, що передбачає зміну громадянства». Головною ж причиною звернення була «відсутність перспектив подальшого росту й підвищення спортивної майстерності у складі жіночої збірної команди України». І все це має підтвердження за підписом самої велосипедистки.
«Прошу не плутати громадянство і клуб. Це дві різні речі, — перейшла в контратаку через пресу Соловей. — Так, мені пропонували громадянство, але я не говорила, що хочу чи не хочу його міняти». І все ж зізналася: «Таке було, коли існували проблеми з федерацією... Зараз у ній змінився президент, можливо, будуть якісь переміни... Я шукаю місце, де мені буде краще, де в мене буде спортивне майбутнє. Я не хочу міняти українське громадянство, але якщо доведеться, шукатиму вихід».
Що ж до президента, то пан Башенко намагається загладити скандал: «Я бачив її звернення в мережі, але без оригіналу воно не має сили... Ганна мені у вічі сказала, що їй це не потрібно, в неї немає бажання змінювати громадянство».
Що ж, хотілося б. Наразі двохсоттисячні чеки роздані, і настрій у Соловей явно поліпшився: «Виступатиму тільки за Україну». А підступний інтернет вже «сватає» нашу героїню до Азербайджану...
Участь у Паралімпіаді в Парижі у 2024 році зможуть взяти російські спортсмени, як звичайні або нейтральні учасники. >>
У Палермо 30 вересня відбудеться один з найскладніших запливів у світовій серії запливів у відкритому морі ULTRAOCEANMEN. Впродовж 10 годин 30 учасників з усього світу мають проплисти 25 кілометрів Середземним морем в межах острова Сицилія. >>
У жодних змаганнях за участі російських команд Українська асоціація футболу не братиме участі і звертається до інших асоціацій — членів УЄФА з проханням бойкотувати можливі матчі за участі команд із рф за умови їхнього допуску. >>
«Остаточне рішення про участь українських спортсменів в Олімпіаді в Парижі все ще не ухвалено», — заявив днями міністр молоді та спорту України, президент НОК України Вадим Гутцайт. >>
Незвичні та часом навіть дивні речі відбуваються в поточному чемпіонаті країни. >>
«Дуже складно грати через два дні. Ми намагалися більше пресингувати суперника, але я бачив по хлопцях, що їм дуже важко, — у грі з Англією вони віддали багато сил», — сказав головний тренер української збірної Сергій Ребров. >>