Потішити Назаровича

24.06.2015

Із самого ранку вчора спробували поздоровити Сергія Бубку з ювілеєм — 10 років на чолі НОК та день заснування Міжнародного олімпійського комітету — фехтувальники. З першим презентом не склалося: в індивідуальних змаганнях шпажистів олімпійська чемпіонка Яна Шемякіна виграла шість кваліфікаційних поєдинків із шести, але в 1/8 поступилася третьому номеру світового рейтингу, естонці Кірпу — 13:14. Шабліст Андрій Ягодка виграв у групі три з п’яти дуелей і дійшов принаймні до вечірнього півфіналу...

Напередодні ж коротким, зате яскравим був виступ у Баку українських самбістів — представників не олімпійського виду спорту. За один день розіграли вісім комплектів нагород, і наші успішно посперечалися за дві медалі. Киянин Размік Тоноян (понад 100 кг), як і на Євро-2015, переміг давнього знайомого македонця Машовика; на обох турнірах у нашого борця «бронза». «Хоча міг позмагатися й за «золото», але за нічийного рахунку 1:1 судді в півфіналі віддали перемогу супернику — азербайджанцю Сафарбаєву», — чомусь бідкався наївний вірменин... А господар таки програв у фіналі росіянину Осипенку — 0:4.

Олена Сайко з Івано-Франківщини на шляху до фіналу з однаковим рахунком 3:1 подолала темношкіру француженку Локо та молдаванку Крецу. «У півфінальному поєдинку з нею «потягнула» шию, — зазначила потім українка. — У вирішальній сутичці було непросто, але ж і моя суперниця, білоруска Мацко, травмувала руку, проте не здавалася. На жаль, не вдалося її дотиснути — 1:2». У нашої білявки — «срібло».

Без нагород повернулися додому стрільці. Титуловані Костевич, Мільчев, Омельчук та інші зрідка потрапляли до фіналів, а «в призах» не були жодного разу.

З перемоги над чешками розпочала стрітбольний турнір (баскетбол 3х3) наша жіноча збірна — 15:11 (Зарицька й Мазніченко — по 7, Мацко — 1).

Із першим часом та рекордом змагань відібралася вчора до вечірнього фіналу естафетна команда наших плавців-«вільників»: 4х100 хлопці подолали за 3:21:52. Так само з найшвидшим часом кваліфікувався у вирішальний заплив Андрій Хлопцов на 50 м батерфляєм.

У півфіналі змагань українець показав перший результат — 23,90.

А тим часом у понеділок завершився дводенний легкоатлетичний турнір Євроігор, він же командний чемпіонат Європи у третій лізі. Навіть 35 очок луганчанки Ганни Скидан (друге місце в метанні молота, третє — диска, п’яте — в штовханні ядра) не допомогли збірній Азербайджану виграти залік — 5-те місце й 387 балів, а перемогла Словаччина (458,5).