Прудкі українці в Чебоксарах

23.06.2015

Українські дівчата — переможниці естафети 4х100 м. (european-athletics.org.)

Поки в рамках легкоатлетичної програми на бакинських Євроіграх стартували змагання командного чемпіонату Європи аж у третьому дивізіоні, найсильніші збірні континенту завершили турнір Суперліги в Чебоксарах. Протягом суботи й неділі в столиці Чувашії за очки до скарбничок своїх збірних у 40 легкоатлетичних дисциплінах боролися спортсмени з 12 країн.

Порівняно з ЧЄ-2014, що проходив у німецькому Брауншвейзі, українці зробили крок назад — сьоме командне місце. Втім такий результат дозволив нашій збірній залишитись в елітному дивізіоні ще на одну каденцію. А переможцями стали господарі-росіяни, які на 22 бали випередили німців, тріумфаторів 2014 року.

Серед результатів в окремих видах програми не можна не виділити фінал жіночої естафети 4х100 м, у якому наші дівчата Наталя Строгова, Наталя Погребняк, Вікторія Кащеєва та Христина Стуй здобули впевнену перемогу. 42,50 — це майже на півсекунди краще за час росіянок, які фінішували другими. Крім того, українки перевершили власний рекорд командних чемпіонатів Європи, встановлений два роки тому, і показали найкращий результат сезону в Європі.

Відзначилися українські спринтери і в індивідуальних забігах. На 200-метрівці Наталка Погребняк перемогла з особистим рекордом 22,76, а Сергій Смелик був першим на цій дистанції серед чоловіків (20,45 сек.).

Крім цього, в активі наших чоловіків — лише одне потрапляння до чільних трійок (умовна «бронза» Євгена Виноградова в метанні молота). А ось дівчата відзначилися «п’єдесталами» ще чотири рази. Другі місця — у тієї ж Погребняк на 100 м (11,29) та в Анни Тітімець на 400 м iз бар’єрами; треті місця — в Анастасії Ткачук на 800 м та в нашої естафетної четвірки на дистанції 4х400 м (Вікторія Ткачук, Аліна Логвиненко, Ольга Бибик, Ольга Земляк).

Відповідно до регламенту, в кожному виді програми країна могла зібрати від 1 до 12 очок. Порівняно найслабші наші позиції у жінок у стрибках із жердиною, в забігу на 3000 м, у чоловіків у метанні диска і ядра та в бігу на 110 м з/б. За всі ці види програми ми отримали по 3 бали.

У першу лігу вилетіли шведи, норвежці й фіни.

Командний ЧЄ-2015 iз легкої
атлетики. Підсумкове становище: 1. Росія — 368,5. 2. Німеччина — 346,5. 3. Франція — 319,5. 4. Польща — 317. 5. В. Британія — 291. 6. Італія — 288. 7. Україна — 281,5. 8. Іспанія — 230,5. 9. Білорусь — 217. 10. Швеція — 187. 11. Фінляндія — 149,5. 12. Норвегія — 121.