Кілька тижнів у Києві трималася спека, тож жителі столиці масово потягнулися до води. Попри, здавалося б, бойову готовність прийняти відпочивальників, наразі у столиці санепідемслужба заборонила купання на п’яти пляжах: «Золотому», «Райдужному», «Тельбіні», «Русанівській косі» та «Березняках», де виявлено кишкову паличку. У санепідемслужбі кажуть, що протягом наступного тижня вони й надалі проводитимуть дослідження води у київських водоймах.
Тим часом столична влада звітує: на підготовку київських пляжів до літнього сезону витрачено близько 15 мільйонів гривень. У КП «Плесо» повідомляють, що на всіх дозволених для купання пляжах облаштують рятувальні вишки та залучать до роботи необхідний штат рятувальників. У межах програми «Пляжний патруль» до роботи планують залучити волонтерів, які допомагатимуть працівникам рятувальних служб та надаватимуть першу медичну допомогу. У зонах відпочинку планують встановити торговельні намети, душові кабінки, біотуалети та облаштувати безкоштовний Wi-Fi. Зокрема, на пляжах оновлюють рятувальні пости: встановлюють нові вишки, інформаційні стенди, буї.
Щоправда, у реальності умови виглядають не так оптимістично. «Зраділа, коли на «Дитячому» в Гідропарку побачила два біотуалети, — розповiдає киянка Наталія. — Але на одному з них минулої неділi висів величезний замок, а інший — не знаю, коли чистили-мили. Пісок на пляжі для дітей теж чистим не назвеш. А нова вишка для рятувальників дійсно височіє».
За словами директора КП «Плесо» Дениса Пікалова, на пляжах також з’являться прапори, за кольором яких кияни та гості столиці зможуть зрозуміти, чи можна купатися: зелений прапор означає, що можна купатися і засмагати; жовтий — можна перебувати на піску; червоний — пляж закритий для купання і засмаги. Керівник підприємства каже, що прибирати пляжі цього сезону будуть щодня, а чистити пісок — щотижня механічним або машинним способом. Для цього місто має дві спеціальні машини. Наразі з метою скорочення господарських витрат на вивезення сміття ведуться переговори про утилізацію пластикової вторсировини спеціалізованими компаніями.
ДО РЕЧІ
Якщо торік українці у цей час підшуковували варіати відпочинку чи навіть пакували валізи, то цьогоріч понад 68% населення не планує десь відпочивати. Згідно з даними Київського міжнародного інституту соціології, через скрутне матеріальне становище близько 24% респондентів не мають змоги кудись виїхати, тому відпочиватимуть вдома. Окрім того, 6% респондентів відпочиватимуть у Карпатах, 5% поїдуть до власних заміських будинків, а в село до родичів — 4%. Через скрутне матеріальне становище кількість українських відпочивальників за кордоном впала до 1%