Нещодавня руйнівна повінь у Тбілісі — крім того що змила житлові квартали та забрала життя багатьох людей — зруйнувала місцевий зоопарк. Понад 300 тварин загинуло, хижаки, серед них вовки і леви, втекли у місто, деяких довелося приспати. Тамтешня адміністрація заявила про втрату 50 відсотків тварин. Допомогти відновити грузинський зоопарк хочуть колеги з Одеси.
«Зрозуміло, потерпілому зоопарку буде легше впоратися з бідою, якщо інші зоопарки нададуть йому допомогу. Ми сподіваємося, що наші звірі та птахи допоможуть грузинським колегам швидше відновити колекцію тварин зоопарку», — пояснюють свою мотивацію у прес-службі одеського звіринця.
«Кістяком» майбутнього подарунка будуть птахи. У Грузію планують передати пару яструбів-тетерев’ятників, канюків-курганників, сплюшок, дві пари великих бакланів та самку сокола-балобана. Крім птахів, до Тбілісі поїдуть сибірський козеріг, двогорбий верблюд, поні, європейська косуля, азійський дикобраз. Подорожувати їм доведеться в чоловічій компанії, адже всі представлені екземпляри — самці. Усі тварини молоді. Найстарший серед них козеріг — 2007 року народження. Решта з’явилися на світ у зоопарку в 2014-2015 роках.
Завідувач інформаційного відділу Одеського зоопарку Анна Белякова каже «УМ»: «Ми обирали тварин, які народилися у нас — наш приплід. Зоопарк не збідніє від цієї акції, ми спеціалізуємося на розведенні хижих птахів, тож саме ними готові в основному поділитися. Тих тварин, яких демонструємо нашим відвідувачам, віддавати не будемо».
«Ми зараз не можемо зв’язатися із колегами в Тбілісі, — уточнює Анна Белякова. — Коли зв’язок налагодиться, ми зробимо їм свою пропозицію, а вони вже обиратимуть, які тварини їм потрібні, а які — ні». Передача тварин, особливо за кордон, — процес нешвидкий, тож переїжджатимуть на нове місце вони поступово, згідно з усіма формальними процедурами.
Нинішній стан одеського «мецената» можна охарактеризувати формулою: «бідненько, зате чистенько». Особливо пригнічує значна кількість бетону та нестача зелені, яка б радувала око. Утiм робота там організована так, що з-за стін звіринця переважно лунають новини про народження, а не про смерть тварин, на відміну від того ж Київського зоопарку (який сам потребує таких подарунків, що здатні робити його одеські колеги).