«Миротворець» Ватикану

16.06.2015

В основному закрита за змістом від світової спільноти аудієнція, яку дав 10 червня Папа Римський Франциск Володимиру Путіну, дає підстави припускати, що Святий престол заграє із загрозливим для світу агресором, як і свого часу з фашистом Бенніто Муссоліні та нацистом Адольфом Гітлером. Політика Ватикану щодо умиротворення італійського та німецького диктаторів не в останню чергу призвела до колосальних руйнувань і людських жертв у ході розв’язаної фюрером та дуче Другої світової війни. За зв’язок із фашистським і нацистським режимами Ватикан поплатився відчутними репутаційними втратами. І після їх падіння тривалий час «замолював гріхи», щоб відновити довіру віруючих і християнського світу.

Однак якщо вірити скупим заявам прес-служби Ватикану, то в ході недавньої зустрічі високих сторін була визнана необхідність «відновлення атмосфери діалогу між сторонами конфлікту» і важливість «дотримання Мінських домовленостей». Беручи до уваги те, що «сторони конфлікту» не поіменовані, вочевидь, Ватикан є солідарним із позицією Кремля в тому, що Росія не вчинила агресії проти України і тому не може бути стороною конфлікту. Більше того, складається враження, що Ватикан намагається створити Путіну образ миротворця, вручивши кремлівському диктатору медальйон із зображенням «ангела-миротворця».

Усіляко вітаючи зусилля Папи Римського з об’єднання світового християнства і його молитви за відновлення миру в Україні, понтифіку слід побажати, щоб він у своїй діяльності враховував трагічні прорахунки Ватикану в минулому і більш рішуче закликав світове співтовариство до захисту гуманістичних заповідей Спасителя від агресивного «русского міра». Такого підходу Святого престолу з нетерпінням очікує католицька та греко-католицька громадськість, яка усвідомила небезпеку загроз світовій цивілізації, що виходять від путінського терористичного режиму.

Поряд із цим, у контексті українських інтересів, керівництву країни настав час для реалізації задекларованої раніше ідеї щодо запрошення в Україну Папи Римського. Для цього більш наступальною бачиться позиція посольства України в державі Ватикан, а також українського дипломатичного відомства в цілому.

Як видається, враховуючи масштаби і динаміку загроз для людства, назріла необхідність скликання світового християнського собору, на якому будуть узгодженні єдині концептуальні підходи всіх гілок християнства для збереження миру і попередження можливої світової катастрофи. Ініціаторами проведення такого собору могли б бути українські християнські церкви.

Без сумніву, що в такому разі загроза світовій цивілізації з боку путінського терористичного режиму буде мінімізована, а Україна відновить суверенітет і територіальну цілісність.

Василь БОГДАН
ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант
 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>