Росія не визнає звіту МАГАТЕ, в якому Севастополь названо українським
Росія не визнає положення проекту щорічного звіту Міжнародного агентства з атомної енергії за 2014 рік, у яких Севастополь визнано українським. Про це заявив голова російської делегації в МАГАТЕ Григорій Берденніков, якого цитує прес-слуба МЗС РФ. Представник Росії назвав ці положення звіту «юридично та політично нікчемними» й такими, що «суперечать об’єктивній реальності». Раніше Україна подала в МАГАТЕ поправку щодо ядерних установок в Криму, зокрема дослідницького реактора ІР-100 у Севастополі, для закріплення відповідальності за ці об’єкти за Росією.
«Ми офіційно проінформували секретаріат МАГАТЕ про те, що відповідні (ядерні) установки в Криму перебувають під російською юрисдикцією, і запропонували Агентству застосовувати до них гарантії у відповідності до нашої угоди про гарантії», — заявив Берденніков. Під час виступу в МАГАТЕ він також наполягав на російській версії подій, згідно з якою внаслідок «державного перевороту в Києві» населення Криму та Севастополя на «референдумі» ухвалило рішення про вихід зі складу України і «возз’єднання» з Росією. Після зауважень представників низки країн щодо цієї позиції голова російської делегації заявив: «Ми стоїмо на основі реальності та міжнародного права, а вони живуть у видуманому світі».
Москва стурбована можливим розміщенням ракет США в Європі...
Міністерство оборони Росії звернулося до Пентагону за роз’ясненнями у зв’язку із заявами генерала Мартіна Демпсі про те, що США могли б розмістити в Європі й Азії крилаті і балістичні ракети. «Вважаємо, що повернення в Європу американських ракет середньої і малої дальності, їх розгортання в інших регіонах, звідки вони могли б загрожувати Росії та іншим країнам, які не діють за вказівками Вашингтона, зробило б різко негативний вплив на глобальну безпеку і стабільність. Нас не може не турбувати така перспектива», — заявив заступник глави міноборони РФ Анатолій Антонов.
...А Британія готова їх розмістити
Велика Британія може розмістити на своїй території американські ракети з ядерними боєзарядами на тлі погіршення відносин із Росією. Про це заявив міністр закордонних справ Об’єднаного Королівства Філіп Хаммонд, повідомляє «Дейлі мейл». «Якби це питання стояло на порядку денному, ми б його розглянули й ухвалили рішення спільно зі США. Нам необхідно надіслати Володимиру Путіну чіткий сигнал про те, що ми не дозволимо йому переходити «червону межу», — цитує видання заяву Хаммонда, яку він зробив минулої неділі. Глава британського МЗС також висловив стурбованість збільшеною активністю російських збройних сил і планами Кремля розмістити крилаті ракети в Калінінграді. Водночас міністр зазначив, що це питання є гіпотетичним, і Заходу «не варто робити непотрібних провокацій», які можуть спричинити нову гонку озброєнь.
Масові скорочення в найбільшому банку Європи
Найбільший банк Європи – HSBC — може скоротити до 50 тисяч своїх співробітників в процесі оптимізації діяльності. Як повідомляє агенція «Рейтер», близько половини скорочених припаде на відділення банку в Бразилії й Туреччині, які будуть продані. Решта співробітників будуть звільнені внаслідок скорочення штату майже на 10%.
Після попереднього закриття філій і консолідації офісів у банку залишається 233 тисячі співробітників. У результаті наступних скорочень до 2017 року їх залишиться близько 208 тисяч. Скорочення персоналу є частиною стратегії HSBC із підвищення прибутку.