Європейська комісія з протидії расизму та нетолерантності (орган Ради Європи) вчора оприлюднила проміжний звіт щодо виконання Україною рекомендацій, наданих комісією 2011 року. Як повідомляє «Європейська правда» з посиланням на прес-службу Ради Європи, у короткому документі аналізується виконання Києвом трьох рекомендацій — щодо створення спецоргану з координації дій влади у питаннях протидії расизму та нетолерантності; щодо встановлення чіткої процедури отримання статусу біженця; щодо створення ефективного органу, який має повноваження розслідування скарг на дії міліції.
За всіма пунктами РЄ констатує «лише часткове виконання» рекомендацій, а в деяких випадках Київ намагався видавати за успіхи те, що насправді було бездіяльністю. Зокрема, як орган, що координує дії влади із зазначених проблем, Україна представила офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Хоча насправді він не має і не може мати таких координаційних повноважень. А скарги на дії міліції нині розслідує управління внутрішньої безпеки МВС, що, як зазначають у ЄКРН, створює неприпустимий конфлікт інтересів — міліція сама визначає рівень винуватості своїх представників.
У питанні надання притулку біженцям Рада Європи констатує певний прогрес, але критикує підпорядкованість Державної міграційної служби Міністерству внутрішніх справ та відзначає нескоординованість дій інших представників влади щодо біженців.
У ЄКРН відзначають, що це — не повний перелік проблем в Україні у підзвітній царині, а лише звіт про виконання частини рекомендації, наданих Києву раніше.