Понту на понт не візьмеш

10.06.2015

Прем’єр-міністр Румунії Віктор Понта поки що уникнув відповідальності за підозрою у відмиванні коштів. Учора румунський парламент відмовився зняти з Понти недоторканність — за таке рішення проголосувало тільки 120 депутатів, а проти висловився 231. «Цілком нормальний результат», — прокоментував рішення парламенту задоволений глава уряду.

Раніше Національний антикорупційний директорат Румунії порушив проти Віктора Понти кримінальне провадження за звинуваченням у підробці підписів, відмиванні грошей і ухилянні від сплати податків. Як повідомляє портал Stirileprotv.ro, ці злочини були вчинені в 2007-2008 роках, коли Понта був адвокатом.

Минулої п’ятниці прем’єр прийшов до НАД за викликом на допит, але запевнив журналістів, що «не робитиме там жодних показів» і «прибув до директорату як звичайна людина». Відповідаючи на питання, чи піде він у відставку, глава уряду наголосив, що «політика робиться в парламенті», тож йому й вирішувати.

Останнім часом у Румунії започатковано низку антикорупційних розслідувань щодо високопосадовців. Кілька місяців тому в аналогічній ситуації опинився міністр фінансів уряду Понти, проти якого порушили кримінальну справу за звинуваченнями в корупції. Але він, на відміну від свого шефа, таки написав заяву на звільнення.

Після вчорашнього голосування парламенту президент Румунії Клаус Йоханніс закликав прем’єр-міністра добровільно скласти повноваження. «Мені шкода, що парламент став захисним щитом для Віктора Понти, підозрюваного в кримінальних злочинах», — написав глава держави у своєму «Фейсбуці». І звинуватив парламент у «безвідповідальності й небажанні прислухатися до волі громадян»: «Парламентська більшість відкинула дуже чіткий сигнал суспільства: зупинити політичну корупцію. Я досі вважаю, що вирішенням ситуації могла б стати відставка прем’єра».

Йоханніс уже закликав Понту до відставки — одразу після того, як тому висунули звинувачення у фінансових злочинах. Але марно.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>