У найвідвідуваніших парках туристичного Львова — імені Папи Римського Івана-Павла ІІ, Погулянка, «Залізна Вода», «Майорівка» та «Високий Замок» — звідучора почали проводити акарацидну обробку від кліщів. Через три дні карантину оброблятимуть й інші зони відпочинку міста. Дерева обприскують спеціальним препаратом. Насамперед — ті, які розташовані найближче до доріжок та навколо місць відпочинку. Аби люди зайвий раз не ходили в парках, при вході та виході з них розвісили спеціальні попереджувальні таблички та зобов’язали працівникiв комунальних служб пояснювати причини, чому не варто відвідувати парк. Окрім того, місцеве комунальне підприємство — аби убезпечити мешканців від укусів кліщів — постійно скошує траву вздовж доріжок парків.
Проблема кліщів цього року, за словами спеціалістів, постала як ніколи гостро. За інформацією державної установи «Львівський обласний лабораторний центр держсанепідслужби України», від 18 березня до 20 травня у лікарні міста звернулися 150 людей, яких вкусили кліщі. Із них 89 кровососи атакували на території Львова. Це, зокрема, в зоні зелених насаджень прибудинкових територій (18 випадків), у парку імені Папи Римського Івана Павла ІІ (18), у парку Погулянка (9), у парку «Високий Замок» (4).
Лікарі наполегливо радять при укусі кліща одразу звертатися до спеціаліста, а не лікуватися народними методами, вичитаними в інтернеті. «Укус кліща може бути небезпечним, — каже Леся Королюк, завідувачка кабінету інфекційних захворювань Комунальної 2-ї міської поліклініки Львова. — Не варто витягувати кліща самостійно і тим паче прислухатися до різних народних порад, як то, до прикладу, намазати місце укусу олією, і, мовляв, кліщ сам вилізе. Це — міф. Треба одразу звертатися у травмпункт, де спеціалісти зможуть повністю витягнути комаху, не інфікувавши рану. Після цього я б радила обов’язково звертатися до лікарів-інфекціоністів. Останніми роками ми не зустрічали у Львові людей iз діагнозом «кліщовий енцефаліт», проте кілька років тому такі випадки були зафіксовані на Волині».