28 країн за єдиним тарифом

09.06.2015

Єврокомісія пропонує ліквідувати роумінг між різними країнами всередині Європейського Союзу. Однак Рада ЄС поки зволікає з ухваленням відповідного рішення. Про це у своїй статті в брюссельському виданні Politico написала колишній єврокомісар з інформаційного суспільства Вів’єн Редінг.

«Європейська комісія наразі пропонує повну ліквідацію роумінгу для телефонних дзвінків (усередині ЄС), а Європарламент хоче ліквідувати роумінг і для СМС-повідомлень. Втілення цих пропозицій у життя вкрай необхідне», — вважає Редінг.

Однак, за її словами, Рада ЄС виступає проти встановлення будь-яких термінів скасування роумінгу. Причина — позиція урядів держав-членів Євросоюзу. Які начебто і готові йти на поступки, однак за умови, якщо не буде встановлено крайнього терміну ліквідації роумінгу.

На думку Редінг, таке зволікання недоречне. «Національні лідери помилково вважають, що роумінг — це безпрограшна ситуація. Їхні невеликі амбіції приносять ще менші результати», — пише екс-єврокомісар.

Як зазначає «Європейська правда», Вів’єн Редінг обіймала посаду єврокомісара з питань інформаційного суспільства протягом шести років. За її каденції ЄС почав суттєво знижувати роумінгові тарифи всередині Євросоюзу.

Так, 1 липня минулого року в ЄС набули чинності нові тарифи на мобільний роумінг — відчутно знижені порівняно з попередніми. Виїхавши за кордон своєї країни, але не залишивши межі Євросоюзу, європейці можуть телефонувати за ціною 24 євроценти за хвилину вихідних дзвінків. Вхідні дзвінки коштують максимум 7 центів. Надіслати повідомлення можна за 8 центів, а інтернет обійдеться у 45 центів за мегабайт.

Загалом із 2007 року тарифи на роумінг у ЄС вдалося знизити більш як на 80%.

Цьогоріч планується чергове здешевшання. Кінцева мета — перетворити мобільний простір Євросоюзу на єдиний ринок.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>