Суд над підозрюваними в розстрілі Майдану знову перенесено
Судове засідання у справі екс-«беркутівців» Павла Аброськіна та Сергія Зінченка, підозрюваних у масовому розстрілі активістів Майдану в лютому 2014, перенесено на 15 червня. Причиною стали неточності у списках присяжних, обраних автоматичною системою для участі в процесі. З’ясувалося, що Юрій Щербаков та Анатолій Годлевський є народними засідателями, а закон не дозволяє поєднувати ці два статуси. Ще одна з присяжних, Марія Кацун, узагалі була випадково включена в список, оскільки зареєстрована в Шевченківському районі столиці і не може бути присяжною в Святошинському суді.
Нагадаємо, що термін утримання Аброськіна та Зінченка під вартою закінчується 26 червня. На цей момент вони — єдині з «чорної роти» «Беркута», затримані за підозрою в розстрілах 39 євромайданівців. Командира роти Дмитра Садовніка було відпущено з-під варти в жовтні минулого року, після чого він залишив межі України.
Голосувати — по-чесному
Національне антикорупційне бюро скасувало результати інтернет-голосування за призначення членів Ради громадського контролю та оголосило повторний конкурс, повідомляє прес-служба відомства. Як стало відомо, деякі кандидати свідомо «наганяли» собі рейтинг, голосуючи фактично необмежену кількість разів.
Тепер же, як повідомив директор НАБУ Артем Ситник, з одного комп’ютера можна буде проголосувати лише раз. Крім програмного забезпечення, також буде змінена кількість кандидатів, за яких виборець зможе віддати свій голос: на новому конкурсі буде змога проголосувати списком до 15 кандидатів включно. «Голосування розпочнеться 5 червня і триватиме з 7:00 до 19:00. Участь у голосуванні можуть брати громадяни, які проживають на території України, через веб-сайт Національного антикорупційного бюро», — зазначив Ситник. Технічну підтримку нового голосування забезпечуватимуть громадські організації, які не беруть участi у конкурсі.
Кому війна, а кому...
Днями біля села Оріхове Попаснянського району Луганської області військовослужбовці 12-ї роти 24-ї бригади затримали ешелон із контрабандним будівельним лісом та пальним, що прямував на територію «ЛНР». «Серед вантажів у 52 вагонах — будівельний ліс із Чернігівщини та Полтавщини (у документах — третій сорт, «на дрова»), металеві вироби («метінвест») та вугілля (за документами — із США). Крім того, в ешелоні — цистерни для рідких і газоподібних речовин. Особливість будівельного лісу — він може використовуватися та, очевидно, призначений для будівництва бліндажів та оборонних споруд «на тій» території. Як скажете, війна надовго затягнеться?» — повідомив про затримання у «Фейсбуці» один з учасників «операції» Тарас Гривул. Раніше про те, що на окуповану бойовиками територію рухаються потяги з контрабандою, в ефірі «Громадського телебачення» заявляв заступник командира батальйону «Торнадо» Микола Цукур.
Слов’янськ «культурно» позбувся Леніна
Багатостраждальний пам’ятник «вождю світового пролетаріату» біля міськради, який після звільнення Слов’янська неодноразово ставав центром гострих політичних дискусій, таки звільнив свій постамент. Як повідомив у «Фейсбуці» міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, «рано-вранці «Правий сектор» демонтував пам’ятник Леніну. Дуже культурно. Даєш культуру в маси!». Як розповіли свідки, до пам’ятника під’їхав автокран, з його стріли на голову статуї спустився скелелаз у камуфляжі, який закріпив на шиї Леніна трос, після чого пам’ятник було перенесено на платформу і вивезено.
Нагадаємо, що ще у квітні міська рада Слов’янська прийняла рішення не зносити пам’ятник, а перенести його в інше місце в рамках запланованої реконструкції площі. Не так давно пам’ятник укотре було облито фарбою — цього разу червоною.