Другого червня, навздогін Міжнародного дня захисту дітей з ініціативи низки українських громадських організацій створено список осіб, які впродовж року завзято порушували права дітей. Своєрідний рейтинг назвали «Паперовий будяк». Кожному зі списку впродовж місяця ініціатори передадуть символічний паперовий будяк з описом їхніх дій, які порушили права дітей. Цей символ, вважають активісти, яскраво характеризує вдячність дітей до зазначених осіб. Організатори в такий спосіб сподіваються привернути увагу громадськості до необхідності захисту дитячих прав не лише 1 червня... Також ініціатори акції вважають, що, опинившись у складі своєрідного громадського антирейтингу, ці люди, незалежно від посад, переосмислять свої дії та змінять своє ставлення до дітей.
Цього року номінантами антипремії стали терорист, банкірша і чиновниця. Трійка лідерів антипремії «Паперовий будяк-2015» виглядає так:Ігор Гіркін — російський диверсант і терорист, за даними СБУ — полковник ГРУ генерального штабу Збройних сил РФ. Також відомий під псевдонімом Ігор (Іванович) Стрєлков, прізвисько «Стрєлок». Причетний до захоплення Верховної ради АР Крим, керівник російського диверсійного угруповання у Сімферополі, а потім у Слов’янську Донецької області; один з організаторів діяльності проросійських сепаратистів і так званого «Народного ополчення Донбасу», а з 16 травня до 14 серпня — «міністр оборони» самопроголошеної «ДНР». Через його діяльність Слов’янськ, а згодом і вся Донецька область опинилися в епіцентрі війни, у результаті якої загинули десятки дітей, сотні дітей було поранено, а тисячі опинилися без даху над головою і разом зі своїми батьками стали вимушеними переселенцями. Також дії Гіркіна позбавили сотні тисяч українських дітей можливості відпочинку в Криму та Міжнародному дитячому центрі «Артек».
Далі: Ярошенко Тетяна Олександрівна — радник голови правління ПАТ «Комерційний банк «Надра». На своїй посаді радника з комунікацій від імені банку координувала роботу створеного попередніми власниками дитячого благодійного фонду, який на час її приходу до банку входив до 20 найбільш відомих благодійних фондів України і щороку на мільйони гривень надавав допомогу дитячим лікарням. Протягом періоду своєї роботи вона блокувала роботу дитячого фонду, звільнила всіх його співробітників, у результаті чого суми наданої допомоги для хворих дітей зменшилися більш ніж уп’ятеро. У грудні 2014 року Ярошенко організувала рейдерське захоплення фонду, а після введення до банку «Надра» тимчасової адміністрації втекла, кинувши дитячий благодійний фонд напризволяще. На рахунках фонду у проблемному банку, який іде на ліквідацію, залишилося понад півтора мільйона гривень, які вже ніколи не отримають хворі діти. На даний час ця особа є директором із комунікацій комерційного банку «Кредит-Дніпро».
Третя «номінантка» — Лисенко Раїса Степанівна — директор ліцею №35 у м. Кривий Ріг (Дніпропетровська область). Навесні 2014 року стала учасницею скандалу, ініціювавши переслідування 14-річного учня 8-го класу ліцею Юрка Демченка за носіння оселедця — традиційної зачіски українських козаків. До того ж директорка погрожувала хлопцю відрахуванням iз ліцею. На захист Юрка піднялася вся громадськість Кривого Рогу, випадок привернув увагу національної преси. Прокуратура Кривого Року порушила кримінальну справу за фактом приниження національної честі й гідності дитини.