Позавчора британська королева Єлизавета ІІ відкрила парламентську сесію у Вестмінстерському палаці традиційною тронною промовою. Королева оголосила основні пункти програми уряду переможців парламентських виборів — консерваторів на чолі з Девідом Камероном — на наступний рік. Серед обіцянок — створення робочих місць, план соціальної підтримки незаможних родин і боротьба з тероризмом. Пріоритетним питанням на порядку денному, як і очікувалося, стане референдум щодо виходу з ЄС: «Мій уряд перегляне відносини Сполученого Королівства з Євросоюзом та підтримає реформи ЄС, які підуть на користь усім країнам-членам. Окрім цього, до кінця 2017 року ми проведемо референдум про можливий вихід Сполученого Королівства зі складу Євросоюзу».
У своїй промові Єлизавета ІІ згадала і про Україну та пообіцяла, що новий британський уряд і далі чинитиме тиск на Росію і наполягатиме на повазі до територіальної цілісності і суверенітету України.
У Великобританії невдовзі мають ухвалити закон, що дозволить провести референдум щодо членства країни в Європейському Союзі. Британцям доведеться дати відповідь на запитання «Чи Велика Британія повинна залишитися членом Європейського Союзу?». Аналітики зазначають, що питання сформульоване на відповідь «так». А це важливо, оскільки кампанія на «так» зазвичай зустрічає більш прихильне громадське сприйняття, ніж негативна кампанія. У Британії тривали довгі дискусії стосовно того, як має бути сформульоване запитання. Початкова версія мала звучати так: «Чи Ви вважаєте, що Велика Британія повинна бути членом Європейського Союзу?». Але Британська виборча комісія дала висновок, що така постановка питання може ввести в оману виборців, які не усвідомлюють, що їхня країна вже й так є членом ЄС.