Ми, старші люди, всі віком понад 80 років, незважаючи на свій життєвий досвід, помилились на виборах мера Києва у 2014 р., віддавши голоси пану Кличку. Ми так вірили йому, активісту Майдану, чемпіону світу з боксу, ніби інтелігентній людині, яка стала заможною чесно, своїми здібностями заробивши свій капітал. Ми так вірили в нього, що навіть закликали інших людей віддавати свої голоси за нього. Вірили, що, ставши мером Києва, він буде зразком для молоді, ввійде в історію міста як реформатор і рішуче припинить хаотичну, корупційну забудову міста...
Але цього не сталося, усе залишилося, як і за Черновецького та Омельченка: де б не вподобали будівельні компанії місце для спорудження висотної будівлі, вони отримують дозвіл міськради Києва, незалежно від того, чи згодне з цим рішенням місцеве населення.
Саме таке зараз відбувається в Академмістечку на проспекті Науки, 42/1. Тут, одержавши дозвіл міськради, компанія «Укрбуд» через якусь компанію «Будконсалтінвест» збирається розпочати будівництво офісно-житлової будівлі майже на 700 квартир. А мешканці Академмістечка проти цього! І причини цього протесту вагомі! По-перше, Київрада дала дозвіл на нову будівлю в Академмістечку, незважаючи на те, що ця будівля розташовуватиметься поруч із циклотроном і ядерним реактором Інституту ядерної фізики. Це означає, що, згідно з основними санітарними правилами України, вона розташовуватиметься у так званій «зоні спостереження». Це зона підвищеного ризику, де постійно проводиться радіодозиметричний та радіоактивний контроль.
Радянська влада, будуючи циклотрон і ядерний реактор у 60-ті роки минулого сторіччя поруч із нашим містечком, ще не знала Чорнобильської катастрофи і пов’язаних із нею людських трагедій. Але сьогодні збільшувати щільність населення в цій зоні не є безграмотністю — це злочин!
По-друге, нове будівництво зруйнує інфраструктуру Академмістечка. Буде знищено частину зеленого парку, який відділяє містечко від проїжджої частини проспекту Науки. Буде знищений 17-квартирний корпус 8, мешканці якого не хочуть втрачати своє житло. До того ж знищать також комплекс спортивних майданчиків, які багато десятиліть допомагали нам, нашим дітям і онукам підтримувати здоров’я.
По-третє, будівництво велетенських житлових споруд безпосередньо на межі такої перлини, як Голосіївський лісопарк, — це злочин щодо майбутніх киян.
Ми ще раз повторюємо: нове житлове будівництво на проспекті Науки, 42 поблизу з небезпечними об’єктами є злочином. Те, що будівельним компаніям байдужа та шкода, яку вони завдають людям, нас не дивує — їхні очі засліплені наживою, вони побудують, отримають «бабло», як тепер кажуть, і підуть далі. А де ж мер Києва пан Кличко, наша ще донедавна надія на реформи, на увагу до людей, на продумані дії щодо забудови міста? На це запитання відповідь одна: усяка влада людей розбещує, а найбільше розбещує влада грошей. Ми сподівалися, що чемпіон світу з боксу Віталій Кличко достатньо заможний, щоб цьому протистояти. І помилилися...
Дорогі наші діти й онуки, ми впевнені, що серед вас уже є нові люди, які, прийшовши до влади, будуть варті довіри суспільства.
В. ІВАНЕНКО
та група небайдужих киян