На Черкащині активізувалися інтернет-шахраї. В обласній міліції заявляють, що тільки останнім часом до них звернулися близько 70 людей зі скаргами на те, що їх обдурили віртуальні обіцяльники дешевого товару.
Загалом, наголошують правоохоронці, за такі обіцянки-цяцянки прості черкащани виклали 600 тисяч гривень своїх кревно зароблених коштів. А якщо врахувати й те, що на солодкі запевняння у якісних та недорогих торговельних послугах купилися навіть юридичні особи, то сума втрачених грошей сягає більше мільйона гривень.
«33 злочини ми вже розкрили, всім особам оголошено підозру, а по 17 з них справи направлені до суду», — розповідає «УМ» в.о. начальника відділу в боротьбі з кіберзлочинністю УМВС Черкаської області Богдан Горбачов. За його словами, за взаємодії з банківськими установами міліції вдалося заблокувати близько 500 тисяч гривень, видурених у довірливих громадян, і ці кошти згодом будуть повернуті тим, кого обвели навколо пальця. Але, наголошує Богдан Миколайович, зловмисники мають непогані навички роботи з інформаційними технологіями і розкривати такі злочини було нелегко.
«В усіх тепер є банківські картки, на які люди отримують зарплату. А до карток прив’язані мобільні телефони. Тож, знаючи особу і її мобільний, злочинці можуть отримати доступ до банківської картки, до грошового рахунку», — пояснює Богдан Горбачов.
Він також закликає черкащан ставитися до вхідних дзвінків украй обережно. І радить у випадку, якщо вам телефонують невідомі, представляються працівниками банку і просять назвати ваші особисті дані та номер картки, в жодному разі не вестися на такі пропозиції.
«Завжди можна передзвонити на «гарячу лінію» вашого банку і перепитати, чи є питання по вашій картці», — зазначає правоохоронець.
Він також додає, що слід обережно ставитися і до покупок товару через популярні інтернет-сервіси, аукціони, адже нерідко дешевий товар, який провокує людину до його купівлі, може бути наживкою інтернет-шахраїв, котрі мріють вас «розвести» і спустошити вашими ж руками ваш гаманець.