Попов розплачуватися не хоче
Шевченківський райсуд Києва переніс на 9 червня розгляд справи проти екс-глави КМДА Олександра Попова, обвинуваченого в причетності до розгону активістів Євромайдану в ніч на 30 листопада 2013 року. Про це оголосила головуюча в колегії суддя Оксана Хардина. Учора суд встиг допитати в цій справі лише трьох потерпілих.
Загалом же до суду надійшло 44 цивільнi позови від потерпілих. Загальна сума відшкодувань, які можуть стягнути з Попова, становить майже 23 мільйони гривень. Утім сам екс-мер поспішив заявити, що навіть у разі визнання судом його вини він платити не буде і звернеться до Європейського суду з прав людини.
Княжицький поза підозрою
Суд Пномпеня (Камбожда) виправдав народного депутата Миколу Княжицького, підозрюваного у зґвалтуванні дівчини в Камбоджі ще в 2011 році. Втім це рішення суду передбачає, що позивач може оскаржити вердикт протягом місяця.
Нагадаємо, що через це нардепа оголосив у розшук Інтерпол, однак Україна відмовилася видати народного депутата. Сам Княжицький неодноразово заявляв, що справу проти нього сфальсифікували в Москві.
Від в’язнів Банкової до в’язнiв Кремля
Першого червня волонтерська організація «Євромайдан SOS» планує провести відкриту дискусію щодо долі кримських політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Дискусійна панель має відбутися одразу після вечірнього показу фільму «Євромайдан SOS. Право на гідність» у київському кінотеатрі «Кінопанорама».
Організатори акції наголошують, що дискусія буде присвячена двом темам, над якими зараз працює ініціатива: розслідуванню злочинів, скоєних під час Євромайдану, та звільненню українських політичних в’язнів у Росії. «Якщо під час Майдану проукраїнських і проєвропейських людей заарештовували в Києві, то тепер це роблять у Криму, на окупованій території Донбасу і в Росії. Ми часто чуємо про Надію Савченко, Олександра Кольченка, Олега Сенцова. Усім їм потрібна наша підтримка і допомога. Про те, як ми їм можемо допомогти, і поговоримо під час дискусії», — зазначають організатори заходу.
Повернення Героя
Учора в Києві на Лук’янівському військовому кладовищі поховали командира батальону «Темур» Темура Юлдашева, який загинув 24 серпня минулого року під Савур Могилою. Попрощатися з героєм прийшли близько 250 людей — рідні, близькі, військові побратими. Також на похороні були присутні сестра Надії Савченко Віра і народний депутат Антон Геращенко, який пообіцяв, що всі необхідні документи будуть оформлені, діти Темура Юлдашева отримають безкоштовну освіту, а самого бійця, за його словами, нагородять званням Героя України.
Юлдашев був тренером-штангістом, чемпіоном iз важкої атлетики. Він першим зібрав добровольчий батальйон для захисту Луганська від проросійських бойовиків. Практично весь квітень він і його бійці патрулювали центр і околиці Луганська, не даючи чинити злочини сепаратистам з руху «Луганська Гвардія», одним із керівників якого був депутат обласної ради Арсен Клінчаєв. Після офіційного оформлення батальйону «Темур» Юлдашева та його добровольців відправили в школу міліції в місто Щастя Луганської області, для проходження підготовки. Однак на під’їзді до міста Юлдашева викрали терористи. Сталося це наприкінці квітня. Після втечі з полону він знову очолив свій загін.