Столична влада вирішила зайнятись облагородженням зелених зон міста. Так, до Дня Києва у столиці «засяють» чистотою і благоустроєм парки імені Пушкіна, Дарницького шовкового комбінату, частково «Нивки» і Труханів острів. Принаймні так обіцяють у Київраді, де відбулася презентація відповідного проекту «Київські парки». Програма передбачає оновлення парків міста із залученням громадськості та урахуванням побажань мешканців. «Ми визначили 23 парки в усіх районах столиці, які стануть пілотними в реалізації проекту. Перші три — парк Дарницького шовкового комбінату (ДШК), парк імені Пушкіна та частково Труханів острів — мають бути відкриті вже у травні», — повідомив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Ігор Ніконов.
Окреме місце у відновленні зелених зон займає громадська ініціатива «Кришкін дім у Києві», яка взялася «рятувати» від сміття Труханів острів. Сьогоднi біля Пішохідного мосту активісти проведуть акцію зі збору кришечок від пляшок, які будуть здані на повторну переробку. Паралельно відбудеться демонстрація побутових речей, створених із перероблених кришечок, які впродовж двох місяців збирали школярі, студенти та активісти.
«Щороку тонни пластику потрапляють на сміттєзвалища, і це сміття, що переживе нас із вами, отруює землю та повітря. Прості звички допоможуть зробити наш дім чистішим», — наголошують активісти. Організатори акції загалом хочуть привернути увагу суспільства до теми пластикового забруднення планети, сортування і переробки відходів. Шукати варіанти вирішення цієї проблеми вони пропонують через ігрові уроки в школі і лекції, які пояснюють користь від роздільного збору сміття. До речі, провести спільну акцію зі збору і переробки кришок разом із пляшками не можна, адже вони зроблені з різного пластику. Активісти запевнили, що незабаром влаштують аналогічну акцію зі збору і переробки винятково пляшок.
ДОВІДКА «УМ»
Кришки від пластикових пляшок виготовляються з поліетилену високої щільності, який розкладається у природі за 100—200 років, а при спалюванні виділяє в повітря чимало небезпечних речовин (оцтову кислоту, формальдегід тощо).