За словами керівника секретаріату Меджлісу кримськотатарського народу Дилявера Акієва, в рамках святкування Дня кримськотатарського прапора планується провести конкурс фоторобіт, дитячий конкурс малюнка. Також пройдуть змагання з національної боротьби куреш, квести, автопробіг, концертна програма, виставки, презентації культурно-просвітницьких проектів. «Враховуючи той факт, що 26 червня припадає на священний місяць Рамадан, святковий захід планується завершити іфтаром (читанням Корану. — Авт.)», — написав Дилявер Акієв.
Варто нагадати, що торік Сімферопольська міська рада відмовила Меджлісу в проведенні подібних заходів у міському в парку ім. Треньова, мотивуючи це скупченням дітвори і роботою атракціонів. Натомість у мікрорайоні Фонтани його мешканці розгорнули найбільший в Україні кримськотатарський прапор.
Сьогодні ж уваги і «профілактичної» реакції з боку поліції і ФСБ до кримської «самодіяльності» набагато більше. І — практична відсутність реакції на акти вандалізму, хуліганства на суто антитатарському ґрунті. Серед останніх — нещодавнє знищення невідомими пам’ятника жертвам депортації, який встановили торік біля підніжжя вершини Еклізі-Бурун на Чатир-Дагу.
ВИБРИКИ ФЕМІДИ
Учора Верховний суд Криму відмовив у задоволенні апеляційної скарги адвоката заарештованого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза Олександра Лісового на рішення Київського районного суду Сімферополя про продовження запобіжного заходу Ахтему-азі у вигляді утримання під вартою.
Про це сайту Крим.Реалії повідомив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял. За його інформацією, сам Ахтем Чийгоз не був присутній на засіданні, за власним бажанням. На суді були адвокат, прокурор, дружина, сестра і колеги Чийгоза по Меджлісу. «Суд тривав недовго, рішення було цілком очікуваним, незважаючи на всі доводи адвоката, що немає ніяких підстав утримувати Чийгоза під арештом. Захист наполягає на тому, що звинувачення проти нього необґрунтовані, оскільки події відбувалися не на території Росії, а на території України, і Ахтем Чийгоз є громадянином України. Незважаючи на це, суд вирішив залишити апеляційну скаргу без задоволення», — розповів Джелял.