Останній Мегамарш у вишиванках, який відбувся минулого року на День Незалежності, об’єднав близько 5 тисяч українців. Світлана Шевчук, яка брала участь у попередніх акціях, сьогодні теж пройдеться вулицями столиці в національному вбранні. «Україна для нас важлива, і світ має бачити це. Він має прислухатися до нас, бо на нашому боці — правда. Цей день покаже, що ми непереборні, бо наш патріотизм не напоказ, він усередині! Хочу вийти на Майдан і поринути в ту шалену атмосферу, що там вируватиме», — каже вона «УМ».
Скількох людей вишиванка згуртує цього разу, організатори прогнозувати не беруться — рівень патріотизму значно змінився. «Сьогодні вишиванка — це не просто генетичний код української нації. Це — наш визнаний світом бренд, наша історія, наше обличчя. Ми — єдині, і в єднанні наша сила та міць», — переконаний Ігор Добруцький, фундатор фестивалю. Зафіксувати кількість людей зможуть лише після запланованого великого групового фото у національному вбранні після ходи центром Києва на майдані Незалежності. І все ж столичні активісти сподіваються перевершити флешмоби минулих років і потрапити таки до Книги рекордів України. У 2011 році це зробили рівненцi — тоді їхній Мегамарш налічував близько 7 тисяч. Ще один рекорд готують у Сумах. Там на центральній бруківці міста малюють унікальний 500-метровий орнамент вишиванки. Він має стати найбільшим візерунком в Україні, зробленим на тротуарній плитці.
Організатори закликають людей одягнути вишиванку і вийти не лише на вулиці міст, а й на роботу, у виші, школи та магазини. До фесту вирішив приєднатися навіть столичний «Київпастранс». Там підготували свою програму та конкурс селфі. Сьогоднi всі кондуктори підприємства прийшли на роботу у вишиванках і з ними можна сфотографуватися (звісно, теж у вишиванках). Ці фото можна буде надіслати на сторінку комунального підприємства у «Фейсбуці». Як зазначає прес-служба «Київпастрансу», «найпатріотичніші фотознімки учасників, які виконають усі умови акції, візьмуть участь у розіграші трьох проїзних квитків на три види транспорту на червень 2015 року. Учасникам необхідно бути прихильником сторінки та поділитися своєю участю з друзями у хроніці особистого профілю. Акція триватиме один день — 21 травня (фото можна надіслати лише 21 травня). Переможці будуть визначені за допомогою сервісу random.org та оголошені 22 травня».
Водночас організатори свята звернулися до Петра Порошенка з пропозицією призначити третій четвер травня Днем вишиванки офіційним указом. «21 травня не є постійною датою, постійним є третій четвер травня. Ми не закріплюємо свято за однією датою для того, аби вона якогось року не припала на вихідний день. Суть саме у тому, щоб вийти у вишиванці всім містом, аби показати свою єдність і солідарність iз народом, виказати своє щире ставлення до Батьківщини», — переконана голова оргкомітету Леся Воронюк-Волошина.
Також у рамках свята відбудеться Всеукраїнська акція «Подаруй захиснику вишиванку» — аби підняти бойовий і моральний дух українських захисників на сході України, військовим на передову через волонтерів передадуть вишиті сорочки з різних куточків нашої держави, аби вони слугували оберегами. Майстрині-вишивальниці сподіваються, що так воно і буде.