Ратифікація Угоди про асоціацію з ЄС
Ще дві країни Європейського Союзу ратифікували Угоду про асоціацію України з ЄС. 13 травня голосування з цього питання відбулося на позачерговій сесії Державних зборів Республіки Словенія, із 72 присутніх у залі депутатів «за» проголосували 68.
А 12 травня Європейська рада повідомила про те, що Люксембург завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію з Україною. Це означає, що країна виконала всі документальні дії та передала на зберігання до Брюсселя ратифікаційні грамоти.
Таким чином, як зазначає «Європейська правда», процедуру ратифікації вже завершили 15 країн, ще декілька може додатися до саміту в Ризі. Єврокомісія очікує, що Угода про асоціацію між Україною та ЄС буде ратифікована всіма 28 державами-членами Євросоюзу до кінця року, щоб уже з 2016 року її «тимчасове застосування» перетворилося на повноцінне функціонування.
Сербія відмовляється вводити санкції проти Росії...
Сербія збереже нейтральну позицію і не запроваджуватиме санкції щодо Російської Федерації. Про це заявив президент країни Томіслав Ніколич під час зустрічі з головою Ради Федерації РФ Валентиною Матвієнко, повідомляє сербське радіо. «Ми, як і раніше вважаємо, що Росія і Європейський Союз мають вирішити свої розбіжності переговорами, і ми готові через головування Сербії в ОБСЄ повною мірою сприяти якомога швидшому врегулюванню кризи в Україні», — заявив Ніколич. Раніше Сербія вже неодноразово заявляла про своє небажання приєднуватися до санкцій ЄС проти Росії, хоча це й суперечить її прагненню до членства в ЄС.
...А Угорщина їх підтримає
Угорщина підтримає європейське рішення щодо продовження санкцій проти РФ. Про це розповів тимчасовий повірений України в Угорщині Михайло Юнгер, повідомляє «Європейська правда». За словами Юнгера, ставлення угорців до санкцій змінилося з осені минулого року. «До того можна було почути різні заяви, і позиція прем’єр-міністра Орбана була досить скептичною. Він неодноразово заявляв, що санкції — це постріл собі в ногу. Але згодом ситуація змінилася. Можливо, це пов’язано з тим, що Україна витримала надважкі військові випробування і вижила. З цього часу тон заяв щодо санкцій змінюється, і від того ж прем’єр-міністра вже немає подібних заяв», — зазначив дипломат.