НеРЕАЛьний кінець

15.05.2015

Вихованець «Реалу» Альваро Мората не став святкувати гол у ворота своєї колишньої команди. (з сайта «Міррор».)

Ще ніколи у фіналі Ліги чемпіонів не зустрічалися «Реал» і «Барселона». Не зустрінуться й цього року. Що б там казали про потужність «галактікос» під керівництвом Анчелотті та про феномен володаря «Золотого м’яча» Роналдо, очевидно, що в цьому сезоні мадридський суперклуб не виграє жодного (!) трофею. У національному Суперкубку й Кубку короля «вершкових» здолали земляки з «Атлетико», у прімері вочевидь випередить «Барса», і ось тепер у Лізі чемпіонів «Реалу» перейшов дорогу «Ювентус» — той самий, якого вважали найслабшим з-поміж четвірки півфіналістів.

Перед грою на «Сантьяго Бернабеу» карикатуристи так малювали бачення поєдинку: між широко розставленими ногами гравця в білій формі видно блок-пост туринців у вигляді мішків із піском, обплутаних колючим дротом. Провідні футболісти «Юве» визирають з-за бруствера, погрожуючи нападникам автоматами, ножами, іншою зброєю. З огляду на мінімальну фору за підсумками домашньої зустрічі та сам стиль гри «Старої синьйори» ніхто не сумнівався, що протистояння виглядатиме, як тривала облога володінь Джанлуїджі Буффона.

Але яким же було здивування фахівців та вболівальників, коли зі стартових хвилин «Ювентус» не закрився на власній половині поля в стилі «катеначчо», а діяв розкуто — і контратакував, і тримав м’яч. І гостям на багатьох часових відрізках вдавалося перетиснути мадридців! Загалом, відсоток володіння м’ячем — лише 54:46 на користь «Реала», удари в площину воріт — 5:4, ударів загалом — 22:8, кутові — 8:6.

Це був не кращий матч Роналдо та Бейла, які, подейкують, погано уживаються в одному колективі. М’яч відверто не йшов у ворота Буффона, надто ж у другому таймі.

У середині першого «реалісти» заробили й реалізували черговий пенальті (К’єлліні порушив правила проти Хамеса Родрігеса), але втримати мінімальну перевагу в рахунку не змогли. Гості перехопили ініціативу ще до перерви. А на початку другого тайму 22-річний вихованець «Реалу» Альваро Мората, як і в Турині, вразив ворота своєї колишньої команди, з якої його попросили торік, і знову не став святкувати цей гол. За нього це зробили нові партнери!

В «ендшпілі» голевих моментів вистачало біля обох воріт, але чудово діяли голкіпери, а другого 11-метрового на користь господарів суддя Йонас Еріксен не подарував — надто картинними були «пірнання» «реалістів».

«Удача відвернулася від нас», — журився після матчу Карло Анчелотті. Його візаві Массіміліано Аллегрі, у свою чергу, сказав: «Хлопці добре оборонялися й додавали по ходу гри. У нас був ряд моментів, але бракувало останнього пасу. Ми заслужили потрапляння у фінал, адже хлопці вірили до останньої хвилини. Що ж до Морати, то він стає видатним гравцем, хоча ще не реалізував свій потенціал і має великий простір для розвитку».

«Думаю, нас чекає незрівнянний матч проти «Барселони». Обігрувати «Барсу» складно, але питання лише в одному матчі. У двох було б важче. Ми повинні вірити в себе», — заявив Аллегрі.

Ліга чемпіонів. Півфінал.

Матч-відповідь.

«Реал» (Іспанія) — «Ювентус» (Італія) — 1:1 (перша гра — 1:2)

Голи: Роналдо, 23 (пен.) — Мората, 57

«Реал»: Касільяс, Варан, Бейл, Марсело, Карвахаль, С. Рамос, Кроос, Х. Родрігес, Роналдо, Бензема (Х. Ернандес, 67), Іско

«Ювентус»: Буффон, Евра, Ліхтштайнер, Бонуччі, К’єлліні, Погба (Перейра, 89), Відаль, Маркізіо, Пірло (Барцальї, 79), Мората (Льоренте, 84), Тевес

Попередження: Іско, 33; Х. Родрігес, 44 — Тевес, 70; Ліхтштайнер, 76

Суддя — Ерікссон (Швеція)

Мадрид, стадіон «Сантьяго Бернабеу», 79 000 глядачів

ЦІКАВІ ФАКТИ

6 червня в Берліні «Барселона» може виграти свій п’ятий Кубок чемпіонів, «Ювентус» — третій.

«Барселона» може принести Іспанії 15-й Кубок чемпіонів Європи, а «Ювентус» Італії — 13-й.

«Ювентус» зіграє у фіналі Ліги чемпіонів уперше за 12 років (з 2003 року) і вп’яте в історії.

Чинний володар трофея не може захистити титул уже 25 років. Останнім це зробив «Мілан» у 1990-му.

«Реаліст» Ікер Касільяс — другий в історії гравець, який провів 150 матчів у Лізі чемпіонів. Перший — барселонець Хаві — встановив цей рекорд днем раніше.

Нападник «Реала» Кріштіано Роналдо забив 77-й гол у ЛЧ — стільки ж у Лео Мессі. Вони ділять це історичне досягнення, але в аргентинця попереду ще фінал поточного турніру.

Також Роналдо після реалізованого пенальті у ворота «Юве» став першим гравцем, який забив 10 і більше голів у чотирьох сезонах (взагалі й поспіль) Ліги чемпіонів.

Це 307-й гол Роналдо за «Реал» — другий результат в історії клубу (у Альфредо Ді Стефано— стільки ж, у Рауля — 323).