Чого чекати Україні від саміту «Східного партнерства»
Посол України при ЄС Костянтин Єлісєєв прогнозує, що Ризький саміт «Східного партнерства» 21-22 травня стане «моментом істини» для цієї політики Європейського Союзу. «Після тих потрясінь і шоку з моменту Вільнюського саміту 2013 року нам спільно з європейськими партнерами потрібно дати відповідь, яким буде «Східне партнерство», що ми чекаємо від нього», — сказав Єлісєєв українським журналістам учора в Брюсселі, повідомляє «Інтерфакс-Україна». При цьому посол зазначив, що позиції окремих країн-членів ЄС на сьогодні не сприяють успіху майбутнього саміту. «Якщо в найближчі дні і, я б сказав, години лідери окремих країн ЄС не звернуть увагу на це, то саміт може стати провалом», — попередив Єлісєєв. Про які саме країни йдеться, він не уточнив. Але наголосив, що Київ продовжує наполягати на необхідності відображення в декларації саміту важливих для українців сигналів, у тому числі щодо візової лібералізації, підписання Угоди про спільний авіаційний простір, розширення доступу на ринки ЄС і допомоги в реалізації Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі.
Президент звільнив посла України в Білорусі
Президент Петро Порошенко своїм указом звільнив Михайла Єжеля з посади надзвичайного і повноважного посла України в Республіці Білорусь. Раніше Генпрокуратура висунула підозру колишньому міністрові оборони Єжелю в рамках розслідування кримінальних проваджень, що стосуються знищення тилового забезпечення української армії.
Керрі й Лавров у Сочі поговорили про Україну
Держсекретар США Джон Керрі вчора вперше за останні два роки прибув у Росію. У Сочі він провів зустріч із міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, а також мав зустрітися з президентом Володимиром Путіним. За словами прес-секретаря російського президента Дмитра Пєскова, головною темою розмови мали стати відносини Росії і США. Також співрозмовники планували обговорити низку міжнародних проблем, зокрема ситуацію в Україні, Ірані, Ємені та Сирії.
Тероризм у Македонії
У Македонії суд звинуватив 30 людей у причетності до терористичної діяльності після насильницьких сутичок у північному місті Куманово минулими вихідними, в яких загинули понад 20 людей. 18 із трьох десятків обвинувачених — жителі Косова.
9 травня в Куманово, що за 40 км на північ від Скоп’є, в ході спецоперації було вбито понад десяток членів угруповання бойовиків. У перестрілці також загинули 8 поліцейських. За даними правоохоронних органів, бойовики планували здійснювати напади на цивільні і державні об’єкти. При цьому опозиція заявила, що уряд свідомо спровокував цей інцидент — на вихідні в Скоп’є має відбутися протестна демонстрація.