Обирай своє

Обирай своє

«Слухай своє — обирай своє!» — меморандум під такою назвою підписали представники майже тридцяти громадських організацій Тернопільщини, об'єднаних у коаліцію «Слухай своє». Остання була створена два роки тому з метою популяризації української музики та привернення уваги громадськості до засилля російськомовної попси в ефірі FM-радіо, причому членам коаліції таки вдалося досягти низки позитивних результатів.

Ялта без тютюнового диму

Ялта без тютюнового диму

Не виключено, що вже в наступному курортному сезоні відпочивальники, які приїдуть до Ялти, будуть змушені відпочивати й від сигарет. Питання про заборону куріння в громадських місцях, як повідомила член виконкому Ялтинської міськради Олена Юрченко, буде розглянуто на одному із засідань міськвиконкому.

Тигри під куполом

Тигри під куполом

Завтра, 17 вересня, головний цирк України (називатися так йому дозволяє статус Національного) розпочинає новий сезон. На глядачів тут чекає повністю оновлена програма. За словами директора цирку Бориса Зайця, назва нової програми «Сузір'я одержимих» дуже влучна. Сузір'я — бо більшість артистів дійсно сміливо можна назвати зірками, а одержимі вони своєю роботою. Заради неї вони згодні терпіти всі незручності, пов'язані з постійними відрядженнями та переїздами. Виявляється, дуже часто більшість артистів цирку живуть вдома лише 20 днів на рік, під час відпустки, весь інший час займають гастролі, робота. З 19 січня програму «Сузір'я одержимих» будуть демонструвати у Москві, на Цвєтному бульварі, в цирку ім. Ю. Нікуліна. Закриття сезону планують на травень.

У паперах не потонеш

У паперах не потонеш

Такий проект реалізували львівська мерія та Фонд «Право і демократія» за часткової фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Відтепер на інтернетівському сайті міськради можна почитати всі ухвали місцевого органу самоврядування, які приймалися від 1990 року. Окрім того, створено пошукову систему, яка дозволяє знайти потрібний документ та почути аудіовиступи депутатів мерії на пленарних засіданнях (рубрика «Пленарні засідання»), а також послухати в режимі on-line самі пленарні засідання. Аудіозаписи будь-якого документа, його обговорення, коментарі до нього чи чийогось виступу можна переписати на комп'ютер («аудіоверсія засідання»).

У Золотоніському держлісгоспі щороку вирощують 4—5 мільйонів сіянців

У Золотоніському держлісгоспі щороку вирощують 4—5 мільйонів сіянців

70 років тому, у вересні 1934 року, на лівобережжі Черкащини було створено Золотоніський держлісгосп, куди увійшли чотири лісництва — Золотоніське, Ліплявське, Прохорівське та Вільхівське. Першим директором призначили Григорія Кипу. З допомогою коней та волів лісівники вже тоді садили щороку до 100 гектарів лісу.
У післявоєнні часи, коли керівником став Іван Єсипов, трудівники держлісгоспу вручну заліснили сосною 2000 гектарів сипучих пісків. Окрім цього, засадили лісосмугами Золотоніський, Драбівський та Чорнобаївський райони, а у прибережній полосі вздовж Сули та Дніпра створили лісову водозахисну зону. Таку трудову славу, започатковану старшими поколіннями працівників лісу, якими у різні часи керували С.В. Болденков, А.Т.Вакуленко, Л.А. Бондаренко, М.Д.Биченко, М.Д.Андріуца, тут утримують і сьогодні.
Про теперішню роботу підприємства розповідає керівник Золотоніського держлісгоспу, заслужений працівник лісового господарства Микола Собченко, який працює лісівником 32 роки.

Під «Чорне пиво» — чорна справа

Під «Чорне пиво» — чорна справа

Ще не дуже розкручений у Галичині бренд «1-ї приватної пивоварні» допоміг прикарпатським правоохоронцям швидко затримати підозрюваного у злочині, розкриття якого за інших обставин могло б затягнутися надовго. Вранці в одному з дворів вулиці Вовчинецької, неподалік котельні, перехожі іванофранківці натрапили на тіло чоловіка з розбитою головою, про що негайно повідомили в міліцію. За вказаною адресою відразу виїхала слідчо-оперативна група. Жодних документів чи якихось помітних речей, котрі посприяли б встановленню особи потерпілого, на місці НП не виявилося. Зате неподалік валялася пляшка з етикеткою «Чорного пива». За неї, як за рятівну соломинку, вхопилися оперативники, й інтуїція не підвела, оскільки продукція «1-ї приватної пивоварні» поки що продається не в кожній івано-франківській крамниці.

Виживаємо за рахунок села

Виживаємо за рахунок села

Закарпаття завжди вирізнялося в Україні своїми демографічними показниками. І навіть тепер воно щодо цього є найблагополучнішою областю України. І хоча з 1991 по 2003 роки кількість населення краю зменшилася на 17 тисяч чоловік, це ще нічого порівняно з іншими регіонами (в Україні за цей час населення зменшилося на кілька мільйонів).

Свято бурштинового напою

Свято бурштинового напою

Минулих вихідних пивовари України відзначали своє професійне свято, зібравши на площах «Експоцентру» столиці багато прихильників цього демократичного напою. Уже по кількості барвистих фірмових наметів можна було судити, як швидко розвивається українське броварництво і як розширився асортимент бурштинового напою: світле і темне, фільтроване та нефільтроване — сьогодні існує 400—450 видів пива. Понад 70 підприємств в Україні варять цей пінний напій, задовольняючи смаки та попит земляків, проте в розрахунку на дорослу душу населення українці споживають його не так уже й багато у порівнянні з сусідами — 30 літрів на рік. У Росії ця цифра становить 51 літр, у Німеччині — 148, у Чехії — 158. Але популярність українського пива зростає не тільки на Батьківщині, його визнали та оцінили і за кордоном.

Всі статті рубрики