Учора один із найпопулярніших авторів світу Пауло Коельо відвідав столицю України. Автор «Алхіміка» зустрівся з київським міським головою Олександром Омельченком, який і вручив йому орден «Знак пошани» та іменний годинник, а також пообіцяв екскурсію по Києву.
Сам Коельо зауважив, що його мандрівка в Україну не випадкова. «Я приїхав до вас у сонячний день, мене зустріли добрі люди. І взагалі мені здається, що ця поїздка до вашої країни неспроста: я народився в один день із Україною — 24 серпня», — сказав класик. І пообіцяв, що ця зустріч не буде останньою. «Ми домовилися з сеньйором Коельо про те, що надрукуємо українською мовою три його книжки — «Алхімік», «Вероніка вирішує померти» і «Світовий бій», — пообіцяв присутнім на зустрічі журналістам мер Києва Олександр Омельченко.
Сам наймістичніший письменник сучасності виглядав стомлено і сходу «обламав» акул пера, дозволивши собі ставити не більше одного запитання. І на всі спроби журналістів з'ясувати подробиці його життя відповідав меланхолійно-задумливо. А коли хтось запитався його, чи почувається він щасливим на вершині слави, відповів, що щасливим не був ніколи. «Щастя — це коли ти досягаєш такої межі, після якої вже нічого не хочеться. Я завжди бував задоволений», — сказав один із найбагатших письменників світу. Втім до грошей Коельо ставиться теж по-філософськи. «А я завжди був мільйонером. Навіть коли мав 200 доларів у кишені, я поїхав у мандрівку від Перу до Нью-Йорка. На ці гроші я жив, любив, їв», — сміється Пауло і додає, що багатство не в тому, скільки ти маєш грошей, а в тому, чи вмієш ти їх витрачати.
В усьому світі книжки Коельо перекладенi 54 мовами, а потенційних читачів він має щонайменше 200 мільйонів. Водночас бразильський класик встигає ще й займатися благодійністю. Щороку на благодійні справи він перераховує 400 тисяч доларів і приймає близько 500 листів із бажаннями від своїх шанувальників із усього світу. «Я буду в Україні до 20 числа. За цей час ходитиму в бари, на екскурсії і на зупинки. Я хочу побачити звичайних українців, — розповідає Коельо. — Тепер я буду чекати листів із проханням втілити мрії і від вас».
Водночас він скромно зізнається, що досі нічого не знав про українську літературу, але зробить усе, щоб пізнати нашу країну і культуру. «Я пообіцяв написати п'ять статтей у світові видання про Україну, але, повірте, ваша країна в мою душу вже встигла вселити найсвітліші спогади».