Чергове засідання московського Басманного суду у справі Надії Савченко вкотре перетворилося на фарс. Спочатку суддя Мушнікова відмовилася долучити до справи документ, що підтверджує наявність у полоненої міжнародного імунітету, наданого їй Парламентською асамблеєю Ради Європи, — на тій підставі, що... документ був англійською мовою. Натомість російська Феміда продовжила арешт українки до 30 червня (попередній термін ув’язнення мав закінчитися 13 травня). Слідчий комітет Росії, попри всі спростування захисту льотчиці і надані докази, продовжує наполягати на абсолютно фантастичній версії, що бойовики взяли її в полон, а потім відпустили, після чого Савченко з власної волі незаконно перетнула кордон з Російською Федерацією.
Під час засідання суду Надія відчула болі у серці, тож їй довелося викликати швидку допомогу. Коли полонену вивозили із залу суду для обстеження медиками, вона назвала те, що відбувається в суді, «свинством», а суддю — «папугою-Говорилкою». «Я вже 10-й місяць не можу зрозуміти, що Росія від мене хоче. 10 місяців в одиночці — це навіть не в’язниця, це монастир. Хочете судити — судіть завтра. Я втомилася бути полонянкою кремлівських терористів. Вони виходять на суд iз черговим брудом, а могли б вийти з правдою. Чому амбіції однієї людини настільки нахабні, що підставляють сотні людей? Під економічний удар, не дай Боже, війни? Для чого це потрібно одному Наполеону з комплексами?», — звернулася до присутніх Савченко на судовому засіданні.
Офіційний Київ і політики багатьох країн, які продовжують вимагати звільнення Савченко, шоковані позицією як суддів, так і російської влади у цій справі. «Сьогоднішній» «суд» над Савченко — вершина правового свавілля Росії і знущання над людиною, жінкою, і парламентарієм із міжнародним імунітетом», — написав у своєму «Твіттері» посол України в ООН Юрій Сергєєв. У Кремлі ж чекають судового рішення для її амністії або іншого виходу з ситуації, що дозволило б їм зберегти хоч якесь обличчя. Втім за даного перебігу справ знайти цивілізований вихід із ситуації і зберегти амбіції практично неможливо.
ГОЛОДУВАННЯ
У Криму до голодування як способу боротьби за свої права вдався і один з лідерів кримських татар Ахтем Чийгоз, якого затримали у справі про масові заворушення 26 лютого минулого року. «За повідомленням Ельміри Аблялімової, дружини заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, якого незаконно утримують з 29 січня 2015 у сімферопольському СІЗО, його несподівано, без пред’явлення навіть формальної «постанови», перевели у карцер. Ахтем Чийгоз на знак протесту оголосив голодування», — повідомив у «Фейсбуці» глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. За його інформацією, десятки заарештованих кримських татар примушували давати брехливі свідчення проти Ахтема Чийгоза, до якого в СІЗО застосовували різні методи тиску та шантажу. Він припускає, що проросійська влада Криму може готувати розправу над Чийгозом.