Російський вантажний корабель «Прогрес-М-27М» може зійти з орбіти 8 травня. Такі нові розрахункові дані оприлюднив об’єднаний центр космічних операцій стратегічного командування США, повідомляє Бі-Бі-Сі. Згідно з цими розрахунками, «Прогрес» увійде в щільні шари атмосфери, під час проходження через яку його більша частина згорить, завтра приблизно о 16:30 за київським часом. Військові вважають, що район падіння уламків знаходиться в точці з координатами 35 градусів північної широти і 113 градусів західної довготи, тобто поблизу тихоокеанського узбережжя США.
Раніше свої прогнози публікували й інші відомства. У «Роскосмосі» прогнозували падіння уламків у період із 5 по 7 травня, а командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (NORAD) розрахувало, що «Прогрес» зійде з орбіти 9 травня. У NORAD очікують падіння уламків у центральній частині Атлантичного океану, приблизно за 1,6 тисячі кілометрів на схід від Куби.
Нагадаємо, ракета «Союз» із вантажним кораблем «Прогрес» стартувала з космодрому Байконур 28 квітня. Під час відділення корабля від третього ступеня ракети Центр управління польотами перестав отримувати телеметричну інформацію. Спроби налагодити зв’язок із кораблем виявилися безуспішними. Очікується, що велика частина космічного корабля згорить під час проходження через земну атмосферу.
Позавчора агенція «Інтерфакс» із посиланням на джерела у космічній галузі повідомила, що Центр управління польотами рекомендував екіпажу Міжнародної космічної станції (МКС) економніше ставитися до змінних елементів систем життєзабезпечення через втрату «Прогресу». Ця інформація не отримала офіційного підтвердження, однак джерело запевняє, що космонавтам доведеться «економити запас акумуляторних батарей, оскільки на нові доведеться чекати до наступного вантажного корабля».
На борту корабля «Прогрес» було 2,5 тонни вантажів: 500 кілограмів палива, 50 — повітря, 420 — води, а також балони з киснем та апаратура. Матеріали — елементи для туалету, систем електроживлення, регенерації води, кондиціювання повітря тощо. Водночас експерти вважають, що голодувати екіпажу не доведеться, бо запасів харчів та води на боту МКС вистачає.