Пожежа, що виникла на території спеціального комбінату «Чорнобильська пуща», за своїм масштабом стала найбільшою з 1992 року — за лічені години вогонь охопив 400 га лісу. Ситуація загострилася настільки, що працівники міліції вiдділу зони ЧАЕС були вимушені евакуювати людей із худобою та майном iз сiл, які опинилися в безпосередній близькості від пожежі, — Лубянка, Рудня та Іллінці — повідомили в ГУМВС України.
Боротьба зі стихією тривала дві доби. До гасіння пожежі було залучено понад 200 людей особового складу від Державної служби з надзвичайних ситуацій, пожежну авіацію, а також 35 одиниць техніки, вертоліт Мі-8 iз водозливним пристроєм та два пожежні літаки Ан-32 П. «Якщо виникне потреба — додатково залучимо рятувальників iз Житомирської області та міста Києва, а також підрозділи Нацгвардії і МВС», — зазначив у «Фейсбуці» Прем’єр Арсеній Яценюк, який особисто вилетів на місце трагедії. Ситуацію ускладнювало те, що в лісі було 15 різних осередків пожежі, а до деяких місць гасіння неможливо було під’їхати. Рятувальникам удалося локалізувати вогонь за 5 км від могильника радіоактивних відходів і за 20 км від самої ЧАЕС.
Утім учора стихія почала остаточно здавати свої позиції. Уже на ранок фронт пожежі був повністю оточений і зупинений, а осередків відкритого верхового вогню практично не залишилось, повідомив виконуючий обов’язки голови ДСНС Зорян Шкіряк. «Радіаційний фон у нормі, жодних загроз немає. Всі підрозділи і техніка ДСНС, залучені до гасіння пожежі в зоні відчуження, перебувають на місці і безперебійно працюють над подальшою локалізацією», — зазначив він.
Щоправда, говорити про повне подолання наслідків такої масштабної пожежі, ще рано. Як заявив в інтерв’ю виданню «ВВС Україна» біолог iз Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології Сергій Гащак, під час горіння руйнується верхній шар ґрунту, де і «заховані» радіонукліди, тому вони можуть переміститися у ґрунтові води, а радіоактивний пил — піднятися у повітря.
Серед причин такого масштабного загорання у Службі надзвичайних ситуацій припускають дві версії: необережне поводження з вогнем та навмисний підпал. Про можливість останнього свідчать виявлені кілька осередків ймовірного загорання. Міліція за фактом пожежі в зоні відчуження порушила кримінальну справу.