Пройшов рік iз часу масових заворушень у центрі Одеси, які завершилися пожежею в Будинку профспілок. За цей час правоохоронні органи, яким було доручено проводити слідство, спромоглися однозначно назвати лише кількість жертв і постраждалих. За офіційними даними, в районі Грецької площі, де почалися сутички, 18 осіб отримали вогнепальні поранення, шестеро з них загинули. Під час пожежі в Профспілках загинуло 42 особи, з них 10 отримали тілесні ушкодження внаслідок падіння, намагаючись урятуватись від пожежі, й 32 отруїлися чадним газом і продуктами горіння. Всього тілесні ушкодження отримали понад 250 осіб.
Наразі затримано 11 із 22 осіб, звинувачених в організації безчинств, що призвели до трагедії. Решта оголошені в розшук. Тривають судові розгляди справ, утiм усі вони, як правило, зосереджуються на процесуальних дрібницях — відводах прокурорів та подібних клопотаннях — і переносяться. Сторона обвинувачення вважає це навмисним затягуванням справи.
Із приводу причин пожежі у Будинку профспілок Генпрокуратура за рік спромоглася відтворити хронологію подій, але так і не визначила винних. «Під час слідства встановлено, що пальні суміші, в тому числі в самому будинку, використовували обидві сторони, що і призвело до виникнення пожежі, а її розгорянню сприяла барикада, встановлена біля сходів. Будь-яких доказів запланованої пожежі в Будинку профспілок не встановлено. Ця пожежа стала наслідком використання пальних сумішей учасниками масових заворушень. Інформація щодо застосування в Будинку профспілок отруйних сильнодіючих газів, зокрема хлороформу, під час досудового розслідування не знайшла підтвердження», — повідомили у прес-службі відомства.
Події 2 травня стали головним каменем спотикання між ідеологічними противниками Одеси. На Куликовому полі щодня збираються родичі загиблих, приносять квіти. Перед головним входом до будівлі вони облаштували саморобний меморіал iз фотографіями жертв. Напередодні річниці трагедії ситуація лише загострилася: проукраїнські активісти з Ради Громадської безпеки та Автомайдану днями вивісили на Куликовому полі й на Профспілках українські прапори, що викликало обурення «місцевих». Куликовці зі свого боку розписали фасади будівель по місту закликами прийти на акцію пам’яті.
2 травня в Одесі оголошено днем жалоби. В цей день у місті заплановані два мітинги: на Куликовому полі та на Соборній площі. Перший від провокацій охоронятиме міліція, другий — «Самооборона» та «Правий сектор». Утім сторони заздалегідь домовилися про мир. Напередодні з ініціативи ОБСЄ в Одесі пройшла з цього приводу зустріч міжнародних спостерігачів, представників влади та проукраїнських сил з активістами Антимайдану, які домовилися зробити все можливе, щоб уникнути провокацій, які можливі з боку російських спецслужб.