Підготовка до одноденної «робочої поїздки» російського прем’єра до анексованого півострова (до слова, другої з моменту анексії) викликала асоціацію з популярною в кінці 80-х піснею відомого львівського барда Андрія Панчишина про те, як «до Львова приїздили Генеральний секретар». Місцеві чиновники «ретельно» підготувались: нашвидкуруч заасфальтували ями на центральних вулицях Сімферополя, зокрема Київській, що веде з центрального аеропорту, на суботнику навели сякий-такий «лоск». Як розповіла приятелька, у них на роботі у ФМС (федеральній міграційній службі) всім було визначено дрес-код — костюми і краватки. У день прибуття високого московського начальника його кавалькаду з декількох десятків іномарок зустрічали численні поліцейські ледве не на всіх перехрестях кримської столиці.
Як і торік, Дмитро Медведєв навідався у Крим, щоб провести виїзне засідання уряду півострова. У березні 2014 року в Сімферополі він «нарізав» своїм міністрам конкретні завдання щодо розвитку новоспеченого «Кримського федерального округу». І заодно намалював райдужні плани: приміром, щодо будівництва промислових установок із опріснення морської води тощо.
Цього разу про довгоочікувану воду російський прем’єр не згадував. Як, власне, про інші минулорічні солодкі обіцянки і надто гострі невирішені проблеми. Скажімо, як забезпечити повну незалежність від електроенергії України, про що його тоді просив «глава республіки» Аксьонов. Перед самою нарадою Медведєва відвезли в село Софіївка Сімферопольського району, на підприємство ТОВ «Яросвіт-Агро», засновником якого є нинішній міністр сільського господарства Криму Віталій Поліщук. Міністр провів для свого боса екскурсію підприємством, що спеціалізується на вирощуванні, зберіганні та реалізації фруктів. І навіть почастував його своїми яблуками з фруктосховища.
Враженнями від побаченого Медвєдєв поділився вже на урядовій нараді у Сімферополі. «Щойно ми дивилися сільгоспвиробництво. Об’єктивно воно розвивається, проте ще, звичайно, дуже багато чого належить зробити. При цьому завдання уряду — не заливати Крим федеральними грошима, тим більше зараз не найпростіша пора, а допомогти сформувати власні джерела зростання і зробити півострів максимально привабливим для інвесторів», — наводить слова Медведєва провладний «Кримінформ». А ще прем’єр нагадав, що важливо продовжити роботу щодо зниження залежності від імпортних товарів, у тому числі українських, частка яких нині в окремих групах сягає 40%.
Дмитро Медведєв також розкритикував минулорічний урожай зернових на півострові. «Крим, розташований у прекрасній кліматичній зоні, мав «радянський» урожай зернових — 20—25 центнерів iз гектара. Це просто нижче нижчого. У нас на півночі такі врожаї. А зараз уже ці цифри в межах 50. Я впевнений, що і 70 центнерів iз гектара абсолютно під силу при використанні сучасних інтенсивних технологій», — сказав він.
Кримський політолог Дмитро Омельчук із приводу приїзду Медведєва у коментарі для «Крим. Реалії» констатував, що «якогось прориву (в економіці, соціальній сфері Криму. — Авт.), на який розраховували всі, поки не сталося». Що ж стосується серйозних кадрових змін, то, на думку Омельчука, вони для Кремля не настільки актуальні. «Зараз готуються до святкування 70-річчя дня Перемоги — точно, ніхто нічого змінювати не повинен напередодні такого великого свята», — зазначив він.