Бельгійці без метро і шкіл, німці без потягів
Громадський сектор Бельгії вчора був паралізований: не працювали метро, автобуси, трамваї, потяги, школи. До страйку приєднались навіть поліцейські, які вчора не виписували порушникам штрафів. У такий спосіб три великі бельгійські профспілки протестували проти заходів економії уряду та відміни виходу на ранню пенсію. А профспілка німецьких машиністів GDL рано-вранці розширила початий напередодні страйк iз вантажних потягів на пасажирські. У різних регіонах Німеччини було припинено рух від 15 до 60 відсотків місцевих поїздів і міських електричок. Не вирушили у дорогу і третина потягів далекого сполучення. Залізнична компанії Deutsche Bahn розмістила на своїй сторінці в інтернеті спеціальний розклад руху, щоб якимось чином допомогти пасажирам. Сьомий з вересня минулого року страйк машиністів має закінчитися о 21.00 у четвер, 23 квітня. Основним каменем спотикання у тривалому протистоянні профспілки та Deutsche Bahn є питання захисту інтересів не лише машиністів, а й усього персоналу потягів, зокрема провідників.
А капітан був п’яний...
Капітан корабля, який минулої суботи затонув разом iз більш ніж 800 нелегалами у Середземному морі на шляху до Італії, перебував під впливом алкоголю та наркотиків, повідомляє агенція АРА. У трагічній катастрофі вижили лише 27 біженців. Вони й повідомили, що капітан-тунісець уже на момент відплиття з Лівії був нетверезим і курив гашиш. З огляду на це він не спромігся здійснити відповідний маневр судном і зіштовхнув його з португальським судном, яке після отримання сигналу SOS прибуло на допомогу. Італійська поліція вже заарештувала 27-річного капітана та його 25-річного помічника-сирійця. Найближчої п’ятниці вони постануть перед судом. Вцілілі свідчать, що заплатили капітану і команді по 1500 доларів кожен і чекали на рейс цілий місяць.
Норвегія першою у світі переходить на радіоцифру
Норвегія стане першою країною світу, яка починаючи з 2017 року повністю відмовиться від звичного нам радіомовлення у FM-форматі і перейде на цифрове радіомовлення. Експерти вважають, що крок Норвегії буде мати вплив на розвиток усієї світової радіоіндустрії. У Норвегії вже сьогодні діють 22 національні цифрові радіостанції. У космосі створено цифрову платформу для трансляції ще 20. А формат FM поступово відмирає. У ньому на цей час працюють лише п’ять загальнонорвезьких радіомовників. Міністерство культури цієї країни підрахувало, що перехід на цифрове радіомовлення дозволить громадським радіостанціям щороку заощаджувати 200 млн. норвезьких крон (25 млн. доларів). DAB-передавачі (абревіатура від англійського «Цифрове аудіомовлення») менш енергоємні, ніж FM-передавачі. А слухач може насолоджуватися кришталево чистим звуком радіотрансляції, звісно, якщо придбає радіоприймач у форматі DAB, який на цей час коштує кількасот доларів. Утім перші стільникові телефони теж коштували недешево...