Із 1 червня ветерани, учасники та діти війни, ветерани праці та потерпілі від Чорнобильської катастрофи, які завжди мали право на безплатний проїзд у метро, втратять таку можливість. Причому станеться це у цілком законний спосіб. «Відповідні зміни в закон про скасування пільг було прийнято Верховною Радою ще 28 грудня минулого року», — наголосив перший заступник начальника комунального підприємства «Київський метрополітен» Валерій Гавриленко. Під дію закону підпадають більше 30 тисяч учасників та 200 тисяч дітей війни, понад одна тисяча дітей, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, і 130 тисяч ветеранів праці — загалом понад 300 тисяч пенсіонерів, які вже не зможуть безплатно їздити в метро.
В уряді запевнили, що кияни-пільговики зможуть і надалі безплатно їздити в метро, якщо до 1 червня оформлять собі картку киянина в районних управліннях праці та соціального захисту населення. Зважаючи, що в Києві існує 40 пільгових категорій, щоб уникнути конфліктних ситуацій, підприємство «Київський метрополітен» уже звернулося до органів соціального захисту населення з проханням роз’яснити громадянам статус їхньої пільги, повідомила старший інспектор з організації документального забезпечення з питань пільгового проїзду Тетяна Роженко. А от гостям міста доведеться відкривати гаманці.
Водночас Київський метрополітен виступив з ініціативою врегулювати у правовому полі питання пільгового проходу учасників АТО, повідомили у прес-службі метрополітену. Зокрема, йдеться про надання учасникам АТО пільги за карткою киянина, заявила депутат Київради Алла Шлапак. За її словами, на сесію Київради ініціатива може потрапити уже в травні цього року. Поки що ж це питання віддане «на відкуп» контролерам у метро — хто з повагою і вдячністю пропускає людей у камуфляжі, а хто стає кам’яною стіною на оборону турнікету, відправляючи останніх до каси. Фото таких «вахтерів» часто публікують у соцмережах небайдужі свідки інцидентів.