Люстраційний скандал у Міністерстві юстиції отримав продовження: учора вранці слідчі МВС провели низку обшуків у робочих кабінетах та за місцем проживання директора Департаменту з питань люстрації Мін’юсту Тетяни Козаченко та її заступника Дмитра Димова, який курирує організацію проведення люстраційних перевірок чиновників. За словами радника глави МВС, нардепа Антона Геращенка, обшуки проводилися у шести співробітників «люстраційного» Департаменту.
Уже до обіду обшук у кабінеті пані Козаченко було завершено, слідчі вилучили жорсткий диск та низку документів. А от до квартири директорки Департаменту з питань люстрації слідчі потрапили лише після обіду. Адже адвокати пані Козаченко на місці з’ясували, що документи про обшук були оформлені неналежним чином (зокрема, спочатку слідчі не представлялися, а в ухвалі суду не було вказано, кому саме доручено проводити обшук тощо). Лише коли слідчі виправили помилки, вони у присутності адвокатів та понятих розпочали обшук. Цікаво, що, за даними журналіста Дмитра Гнапа, ухвалу про обшук у Козаченко винесла суддя Печерського райсуду Києва Юлія Фаркош, колишня помічниця скандально відомого «ментівського» судді Глиняного.
Як повідомила прес-служба МВС, низка обшуків у посадовців проводилася на прохання міністра юстиції Павла Петренка за фактом підроблення документа, яким давалася «люстраційна індульгенція» колишній заступниці столичного управління державної фіскальної служби Ганні Ігнатенко. Нагадаємо, що ще в лютому з’ясувалося, що насправді ця чиновниця підпадає під норми Закону «Про очищення влади» і має бути люстрована. Тоді як лист за підписом заступника міністра юстиції Наталії Севостьянової фактично давав пані Ігнатенко можливість залишитися на посаді.
Тоді міністр Петренко заявив, що підпис його заступниці підробили «творчі чиновники», а головне слідче управління МВС відкрило два кримінальнi провадження за фактами підроблення документів та зловживання службовим становищем. Учора обшуки проводилися і в «творчої» Ганни Ігнатенко, яку таки звільнили з ДФС. Водночас дивно, що жодних обшуків не проводилося у заступниці міністра юстиції Севостьянової, підпис якої нібито підроблено. Під «роздачу», навпаки, потрапили Козаченко та Димов, які, власне, і виявили факт «люстраційної індульгенції» і оприлюднили його.
«Занадто багато чиновників зацікавлені в тому, щоб люстраційні процедури в Україні не відбулися, — обурюється з приводу обшуків сама Тетяна Козаченко. — Якщо це дійсно пов’язано з цим листом, то мене це дивує. Бо я не тільки знайшла той лист, ми його вициганили з ДФС, оприлюднили, змусили людину звільнити. Але жодного разу мене не опитували з цього приводу, не викликали! Проводити обшук в такий спосіб — це винятково тиск, аби скористатися тією ситуацією, щоб дістатися до планів, документів, які є в провадженнi департаменту».
Обшуки в кабінетах та помешканнях Козаченко та Димова обурили й голову комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції Єгора Соболєва, який вбачає у цьому спробу зірвати люстрацію. «Це люди, яких переконали не одразу, після багатьох дискусій, піти в державну владу займатися люстрацією», — заявив пан Соболєв з парламентської трибуни. А от інший нардеп, Антон Геращенко, вважає, що слідчі лише шукають докази провини інших, а от «Тетяні Козаченко та іншим, хто не має стосунку до підроблення документів, боятися нічого, бо їхня совість чиста».
Однак показовим є проведення цих обшуків саме вчора, а не протягом березня чи на початку квітня, коли кримінальні провадження вже були відкриті. Журналіст Дмитро Гнап зазначає, що позавчора Окружний адмінсуд Києва прийняв до розгляду позов Департаменту з питань люстрації Мін’юсту про звільнення начальника Головного слідчого управління МВС Віталія Сакала, який перебуває на посаді з часів Януковича, був підлеглим одіозного глави МВС Захарченка. Цей позов про звільнення Сакала підготувала саме пані Козаченко. Вже наступного дня слідчі МВС (безпосередні підлеглі Сакала) прийшли до директорки Департаменту додому...