21.04.2015

Спортивна гімнастика

Дві золоті медалі та одну срібну вибороли українські гімнасти на індивідуальному чемпіонаті Європи у французькому Монпельє. Обидві нагороди вищої проби — на рахунку Олега Верняєва. Уродженець Донецька вперше став чемпіоном в абсолютному заліку, набравши 89.582 бала. Від українця відстали Давид Белявський із Росії (88.131) та британець Деніел Парвіс (87.423). Екс-лідер української збірної Микола Куксенков, який перебіг у Росію, — лише 11-й. Ще один наш співвітчизник Микита Єрмак показав 15-й підсумковий результат (82.897).

Друге «золото» Верняєв здобув у вправах на брусах. А Ігор Радівілов посів друге місце в опорному стрибку, поступившись Микиті Нагорному з Росії.

Росіяни виграли й загальний залік (4-5-1), другі — британці (2-4-2), українці на третій позиції.

Волейбол

Харківський «Локомотив» за тур до фінішу достроково оформив 15-й чемпіонський титул.

Чемпіонат України. Чоловіча суперліга. За 1-4-те місця. 3-й тур (Суми). «Локомотив» — «Юракадемія» — 3:0, «Хімпром-СумДУ» — «Вінниця» — 1:3; «Локомотив» — «Вінниця» — 3:1, «Хімпром» — «Юракадемія» — 3:1; «Юракадемія» — «Вінниця» — 3:0, «Хімпром» — «Локомотив» — 2:3.

Турнірне становище (по 9 матчів): «Локомотив» — 25, «Хімпром» — 12, «Вінниця» — 11, «Юракадемія» — 6.

Баскетбол

Чемпіонат України. Чоловіча суперліга. «Плей-оф». Півфінали (серії до 3 перемог). «Дніпро» — «Будівельник» — 82:84 ОТ (19:18, 21:24, 16:14, 12:12, 14:16; Мішула (19), Загреба (17), Тимофєєнко (16 + 7 підбирань) — Анісімов (27 + 12 підбирань), Лукашов (21 + 10 підбирань); серія — 1:2), «Хімік» — «Київ» — 77:56 (Зайцев (12) — Бобров (18); серія — 2:0).

Футзал

Екстра-ліга. «Плей-оф». 1/4 фіналу (до 2 перемог). ЛугТК — «Ураган»— 2:0, 1:1 (пен. 1:3; серія — 1:2), «Кардинал-Рівне» — «Енергія» — 2:2 (пен. 7:8; серія — 0:2), «Спортлідер+» — «Титан-Зоря» — 2:2 (пен. 2:1), 6:2; серія — 2:1), «Локомотив» — «Лукас» — 4:1 (серія — 2:0).

Гандбол

Чемпіонат України. Чоловіча суперліга. Матчі 16-го туру. ЦСКА — «ЗТР» — 22:26, ЗНТУ-ЗАБ — «Мотор» — 22:34.

Теніс

Турнір WTA в Боготі, Колумбія (призовий фонд — 250 тис. дол.). Півфінал. Перейра (Бразилія) — Світоліна (Україна, 1) — 7:6, 6:3. Пари. Півфінал. Гонсалвеш/Хаддад-Майя (Бразилія) — Заневська/Хромачова (Україна/Росія) — 6:4, 6:0.

Турнір ITF у Пеламі, США (25 тис. дол.). Фінал. Калініна (Україна) — Зигмунд (Німеччина, 2) — 6:3, 7:5.

Киянка виграла два турніри ITF за два тижні.

Плавання

На чемпіонаті України з плавання Андрій Говоров встановив новий національний рекорд на 100 м вільним стилем — 49.36 сек. Таким чином він став четвертим учасником збірної країни (після Лівер, Зевіної та Фролова), яка виступить улітку на чемпіонаті світу з водних видів.

Фігурне катання

Збірна США виграла командний чемпіонат світу, який відбувся у Токіо. Американці лише на одне очко випередили у підсумковій кваліфікації збірну Росії — 110 балів проти 109. Третє місце посіли господарі турніру — японці (103 пункти). Загалом за грошові призи боролися команди шести країн, які мали найвищий рейтинг фігуристів у сезоні-2014/15.