У 2020 році на півдні Туреччини планують ввести в експлуатацію першу в цій країні АЕС. Проект вартістю 19 млрд. доларів, проти якого протестують екологи, реалізує Росія. Турецький міністр енергетики Танер Йилдіз та глава російського «Росатому» Сергій Кириєнко заклали позавчора наріжний камінь у будівництво в місцевості Аккуйу у провінції Мерсін. Перша турецька АЕС буде мати чотири реактори, кожен iз них — потужністю 1200 мегаВатт. Щоб диверсифікувати поставки енергоносіїв та зменшити свою енергозалежність від Росії та Ірану, Туреччина розробила масштабну програму розвитку атомної енергетики, в рамках якої до 2030 року мають бути збудовані три АЕС. «Якби ця станція була збудована 10 років тому, то ми за цей час вже заощадили б 13 млрд. євро на закупівлі газу», — сказав на церемонії старту будівництва міністр енергетики.
Турецька влада планує збудувати другу АЕС у провінції Сіноп на півночі країни, на узбережжі Чорного моря. Вартість цього проекту становить 15 млрд. євро, а будівництво буде здійснювати консорціум iз чотирьох фірм: турецької EUAS, японських Mitsubishi i Itochu та французької GDF Suez.
Проти просування атомної енергетики у Туреччині виступають екологи, які стверджують, що вона зашкодить довкіллю. Вони також нагадують, що першу АЕС зводять у сейсмічній зоні. Вчора міністерство енергетики країни заявило, що АЕС може витримати землетрус силою дев’ять балів, а її будівництво та робота не зашкодить курортам на узбережжі Середземного моря.