Сенцов — українець, а Савченко призначили нові експертизи
Держміграційна служба України підтвердила, що Олег Сенцов є громадянином України. «Згідно з обліками Державної інформаційної системи значиться Сенцов Олег Геннадійович, уродженець АР Крим, документований паспортом громадянина України та паспортом громадянина України для виїзду за кордон», — ідеться у відповіді ДМСУ на офіційний запит секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Втім російське «правосуддя», яке вже скоро рік тримає українського режисера за ґратами за сфабрикованими обвинуваченнями у підготовці теракту, наполягає, що Сенцов після анексії Криму автоматично набув російського громадянства, тому його можна судити за російськими законами.
Така ж логіка керує російською «Фемідою» і у справі української льотчиці Надії Савченко. Як повідомив один з адвокатів українки Микола Полозов, їй призначено п’ять нових експертиз. «Мова про фоно- і фотографічні експертизи, комп’ютерно-технічну, судово-медичну та криміналістичну», — зазначив Полозов у «Твіттері». А його колега Марк Фейгін закликав людей в усьому світі вийти в день народження Надії, 11 травня, з акціями підтримки українки. «Ця акція має стати масштабним протестом проти беззаконня щодо Савченко», — додав він.
«Хулігани» — на свободі
Резонансна справа з побиттям активістки Майдану, а нині — народного депутата України Тетяни Чорновол завершилася не менш резонансним вироком. Бориспільський міськрайонний суд Київської області випустив підозрюваних у побитті Романа Залюбовського та Сергія Котенка на свободу. Котенку суд призначив міру покарання 1 рік, 3 місяці та 10 днів, а щодо його спільника Залюбовського було застосовано закон про амністію за 2014 рік. Обох звільнили з-під варти просто у залі суду.
Утiм «Народний фронт» (а Чорновол пройшла до парламенту за підтримки саме цієї політичної сили) готує апеляцію, щоб домогтися «справедливого покарання» для Залюбовського та Котенка, яких у партії вважають лише виконавцями злочину і вимагають від Генпрокуратури назвати імена замовників злочину. «Замовники і виконавці жорстокого побиття Тетяни Чорновол мають сидіти на одній лаві підсудних. Жодних амністій і поблажок до них бути не може», — йдеться у заяві партії. Нагадаємо, що Тетяну Чорновол 25 грудня 2013 року кілька чоловіків на машині заблокували на Бориспільській трасі й побили до напівсмерті. У партії назвали цей випадок спробою тодішнього режиму Віктора Януковича «розправитися з найбільш активними учасниками Революції гідності».
У Торонто сепаратистів не люблять
Симфонічний оркестр канадського міста Торонто звільнив піаністку українського походження Валентину Лисицю через поширювані нею в соціальних мережах коментарі на підтримку проросійських сепаратистів на сході України. Як повідомив президент Конгресу українців Канади Павло Грод, колишня киянка Валентина Лисиця відкрито називала український уряд «нацистським» і стверджувала, що українська влада запроваджує «фільтраційні табори» для етнічних росіян. Себе ж, попри те, що дитинство та юність провела в Києві, а звідки в 1991 році емігрувала до США, піаністка вважає росіянкою і полячкою.
Висловлювання Лисиці викликали широкий резонанс серед її колег, які відмовилися виступати з нею на одній сцені, після чого керівництво оркестру прийняло рішення позбутися одіозної піаністки. Генеральний директор оркестру Джефф Мелансон сказав, що «провокаційні коментарі Лисиці затінили її минулі виступи». Варто додати, що в Канаді живуть близько мільйона з чвертю людей, які вважають Україну своєю історичною батьківщиною, і канадська влада підтримує Україну в боротьбі проти сепаратистів.
Сама Лисиця назвала причиною свого звільнення те, що вона «скористалася правом на свободу слова», і оголосила у «Фейсбуці» акцію на свою підтримку. Втім коментарі, які почали з’являтися на її сторінці, свідчать, що охочих стати на її захист не так уже й багато. Набагато більше — гнівних та осудливих коментарів.