Ситуація з виплатою заборгованостей шахтарям частково почала вирішуватися. Днями Кабмін виділив із бюджету 200 млн. грн., які були заплановані в рамках розрахунків із заборгованості за 2014 рік. Ще 60 млн. грн. пообіцяли виділити для погашення заборгованості за січень, тож шахтарі, зокрема ДП «Львіввугілля» та Волині, уже повернулися до роботи. «На сьогоднішній день частина зарплати вже виплачена. Нам виплатили всі заборговані гроші включно до січня і навіть 21% від суми за лютий», — підтвердив «УМ» інформацію і робітник очисного вибою з Нововолинська Бодан Макарчук. Проте загальна сума заборгованості по галузі сягає 1 млрд. гривень.
Утім шахтарі потерпають не лише від заборгованостей із зарплати, а й від того, що держава не може встановити адекватної ціни на «чорне золото» і вивезти вже видобуте вугілля з українських шахт, натомість, закуповуючи вугілля для ТЕС то в Південній Африці, то з підконтрольних бойовикам територій. Саме ці питання були ключовими під час учорашньої зустрічі міністра енергетики Володимира Демчишина з працівниками вугільної промисловості та представниками незалежних профспілок. «Якщо питання виплат уже порушувалось і частково вирішувалось, то над ціною «горючого каміння» ще потрібно працювати» — зазначив у коментарі «УМ» голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець. На його думку, мінімальна ціна українського вугілля повинна становити 1500 гривень за тонну. «А враховуючи, що держпідтримка вугільної галузі в бюджеті-2015 не передбачена, вона може бути і вищою», — переконаний він.
Питання стабілізації енергетичного ринку треба вирішувати вже зараз, щоб уникнути колапсу та руйнування енергетичної галузі загалом. Бо, попри те, що на шахтах склади завалені видобутим вугіллям, ТЕС потерпають від нестачі палива. А всі ці неузгодження і збитки у підсумку перекладаються на плечі населення, переконаний Михайло Волинець.