Останніми днями різко зросла бойова активність бойовиків у зоні АТО на всіх напрямках — Луганському, Донецькому й Приморському. За даними групи «Інформаційний спротив», терористи активно використовують ствольну артилерію та 120-міліметрові міномети, а також пробують атакувати українські підрозділи з використанням бронетехніки. При цьому ворог посилює свої ударні тактичні групи.
За даними штабу АТО, незважаючи на активність бойовиків, українські війська протягом останньої доби відбили всі атаки без втрат. Поранено чотирьох бійців. Речник АТО Андрій Лисенко повідомив, що найзапекліші бої точилися в районі Широкиного (поранення отримали двоє бійців полку «Азов»), Донецького аеропорту, Авдіївки та Станиці Луганської.
За словами «губернатора» Луганщини Геннадія Москаля, поблизу Станиці Луганської, в районі села Сизе, патрульно-мобільна група українських десантників натрапила на розвідувально-диверсійну групу бойовиків, яка пробралася сюди напередодні. Але нашим десантникам вдалося не лише відбити напад, а й змусити диверсантів відступити. Легке поранення отримав лише один боєць антитерору.
До речі, українським військовослужбовцям уже виплачено понад 1 млн. грн. винагород за успішне виконання бойових завдань, а також за знищення і захоплення техніки бойовиків (загалом передбачені виплати винагород складають майже 15 млн. грн.). За словами офіцера прес-служби Генерального штабу ЗСУ Олексія Мазепи, найближчим часом винагороду за успішне виконання бойових завдань та участь у бойових діях отримають близько 800 вояків.
У цілому в штаб АТО надійшли документи на виплату винагороди за знищення 261 одиниці техніки противника, 78 виконаних бойових завдань і понад 2 тис. підтверджених фактів безпосередньої участі в бойових діях.
А ТИМ ЧАСОМ...
Дитячий фонд ООН — ЮНІСЕФ у зв’язку з тривожними показниками смертності та поранень від мін серед дітей на сході України розпочав освітню кампанію, спрямовану на поширення інформації про небезпеку боєприпасів. За даними Фонду, щонайменше 109 дітей дістали поранення та 42 загинули від мін та боєприпасів, що не розірвалися, в Донецькій та Луганській областях. Водночас у повідомленні Фонду зазначається, що «число дітей, загиблих і покалічених від мін та боєприпасів, буде значно вищим, якщо враховувати райони, які не контролюються урядовими військами». Відсутність доступу до цих областей «є реальною проблемою для гуманітарних організацій на місцях».