«Керували процесом повалення бронзового Леніна в Гадячі нинішній голова Гадяцької райдержадміністрації Олексій Матюшенко та я, — пригадує керівник приймальні народного депутата України Тараса Кутового Валерій Нижник. — А невдовзі виявилося, що пам’ятник не стоїть ніде на балансі, що він, по суті, нічий. Тож ми вирішили здати його на брухт. Щоправда, здали не всього Леніна, його голова поки що зберігається у сховищах місцевого музею».
За бронзовий тулуб вождя пролетаріату вагою 5 тонн виручили 157,6 тисячі гривень. 108 тисяч із них витратили на купівлю двох автомобілів «Опель Фронтера», що вже були у використанні, для АТО: група гадяцьких активістів пригнала їх із Польщі. Ці автівки доправили в зону АТО, де вони пройшли бойове хрещення. Решту коштів також планують витратити на потреби військових.
На території України іще стоять 1 800 пам’ятників Володимиру Леніну, а в 1991 році їх було 5,5 тисячі (це дані російського сайта «Пам’ятники Леніну», що веде суворий облік Іллічів). Приблизно половина з них виготовлена з бронзи. Так от, гадяцькі активісти підрахували, що, аби придбати вертоліт «Мі-24», потрібно здати на брухт 1 347 пам’ятників Леніну, БТР потягне на 135 Іллічів, модернізований танк Т-64БВ обійдеться у 76 бронзових бовванів. Усього за одного Леніна можна закупити 45 бронежилетів по 4 тисячі гривень або 51 кевларовий шолом по 3,5 тисячі гривень, чи 360 аптечок, до складу яких входять і кровоспинні засоби. Така інформація розміщена на сторінці міста Гадяч iз поміткою ГО «Гадяцька народна рада». Її можна сприймати як жарт. Проте в кожному жарті, як відомо, є часточка істини.