Після гучного провалу політичного проекту під назвою «Партія регіонів» деякi його фiгуранти не збираються складати зброю і заявили про створення свого, «тіньового», уряду. «Суспільство матиме альтернативу рішенням влади, котрі направлені не на добро», — заявив на презентації проекту голова фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко.
Головним завданням «уряду», за словами його прем’єр-міністра Бориса Колеснікова, є не критика влади, а допомога у вирiшенні проблем і спрямування держави на здоровий розвиток. Так, тiньовий уряд, зокрема, збирається зосередитися на подоланні проблеми безробіття, від якого страждають 2 млн. українців, та девальвації гривні. «Мінімальна зарплата зі 150$ зменшилась до 47$, а мінімальна пенсія — зі 119$ до 38$. Борги із заробітної плати зросли більш нiж утричi (з 753 млн. грн. на початок 2014 р. до 2 млрд. 437 млн. грн. на початок 2015 р.). 6 млн. працюючих людей та 11 млн. пенсіонерів перетнули межу бідності», — наголосила опозиційний віце-прем’єр-міністр iз соціальних питань та пенсійного забезпечення Наталія Королевська. Тому для вирішення проблем у соціальному секторі тiньовий уряд разом із громадськими лідерами, вченими, експертами підготували Стратегію соціального розвитку України, особливість якої — застосування європейських соціальних стандартів.
За словами Королевської, стратегія базується на п’яти ключових підходах. Це, в першу чергу, надійна і справедлива пенсійна система, детінізація зарплат і нова філософія зайнятості, а також сучасна система соціального захисту населення та демонополізація ринку соціальних послуг. Крім того, підготовлений документ передбачає жорсткий контроль за використанням кожної соціальної гривні і програму соціально-економічного відновлення Донбасу та підтримки переселенців.
На даний момент найболючішою проблемою для України є війна на Донбасі, у результаті якої, за підрахунками розвідки ФРН, загинуло більше 50 тисяч людей, наголосив очільник опозиційного уряду Колесніков. Стабілізувати ситуацію тіньові урядовці налаштовані лише мирними переговорами.
Щодо налагодження промисловості, віце-прем’єр-міністр з індустріалізації та відновлення Донбасу опозиційного уряду, депутат Олександр Вілкул заявив, що кинути сили і засоби необхідно на індустріалізацію країни. «Нова індустріалізація — принципово новий підхід до розвитку української економіки. Ми повинні підтримати основу нашої сьогоднішньої економіки, це базові галузі: хімія, вугільна галузь, металургія, машинобудування. Необхідно обов’язково провести модернізацію цих галузей, це становий хребет нашої економіки», — зазначив він.