Надія Савченко з’явилася на марках
«Укрпошта» випустила марку з портретом легендарної льотчиці Надії Савченко, яку вже більше півроку незаконно утримують у російській в’язниці. На марках — відоме зображення замріяної Надії, зроблене ще до арешту, і цитата з вірша Володимира Сосюри «ф Україну».
Сама Надія Савченко, яка відновила голодування, наполягає на своїй непричетності до вбивства російських журналістів і незаконного перетину кордону, які їй інкримінують. На останньому засіданні суду, де захист українки оскаржив об’єднання порушених стосовно неї кримінальних справ, вона наполягла на особистій присутності в залі. Суд підтвердив «технічну помилку» в частині обвинувачення Савченко за статтею 356 (застосування заборонених засобів і методів ведення війни), однак загалом скаргу захисту відхилив. «Дякую, суддя, в черговий раз ви нас*ли на закон. До нових зустрічей!» — відреагувала на це рішення Надія.
Журналістам, які були присутні у залі суду, заборонили спілкуватися з Савченко, тож вони були змушені мовчати і не відповідати на її запитання. Як повідомив адвокат Марк Фейгін, зараз Надія важить 53 кілограми. Проте в Басманному суді клітку із заручницею охороняли більше десяти поліцейських. «Мені набридли чотири стіни. Свідомості я ще не втрачаю. Я дочекаюся справедливості», — відповіла сама льотчиця на питання про її самопочуття.
Розплата за любов до України
У Києві журналіста з Нової Зеландії Джареда Моргана троє невідомих «гопників» жорстоко побили за його любов до України. Зі струсом мозку іноземець опинився у лікарні швидкої допомоги, повідомив на своїй сторінці у «Фейсбуці» журналіст Андрій Алексін. «Вони почули, що Морган говорить англійською по телефону, підійшли поцікавитися, що забув в Україні, відповів, що любить цю країну, пишається Майданом та інше. Після цього його обізвали і почали бити. Новозеландець утратив свідомість. Прокинувся вночі і доповз до будинку», — уточнив Алексін. Він зазначив, що Джаред Морган мешкає в Києві, починаючи з 2011 року, є лауреатом премії асоціації журналістів Kiwi, колишній репортер австралійської Fairfax.
За словами журналіста, напад стався поруч iз будинком, де живе Морган. Потерпілий вважає, що це могли бути біженці зі сходу України. Втім у прес-службі МВС України повідомили, що «до столичної міліції не надійшла заява від потерпілого представника мас-медіа, також відсутні повідомлення від медичних установ щодо цієї події», тож поки що розслідування цієї справи не ведеться.
Слідчі вийшли на «Бук»
Міжнародна слідча комісія, яка розслідує обставини аварії малайзійського «Боїнга-777» у небі над Донбасом у липні минулого року, як основну розглядає версію про збиття пасажирського лайнера російським ракетним комплексом «Бук», за кілька днів до трагедії доправленим на територію, підконтрольну бойовикам. Про це свідчить фільм про хід розслідування, який учора продемонстрували журналістам Генеральний прокурор Віктор Шокін та голова СБУ Валентин Наливайченко. В ньому, зокрема, зазначається і той факт, що зафіксовані моменти перевезення ЗРК «Бук» територією України тягачем марки «Вольво», який перед тим бойовики «конфіскували» на одному з донецьких підприємств.
У слідчої групи є запис телефонної розмови між двома бойовиками, який свідчить, що 17 липня о 9-й годині ранку «Бук» був у Донецьку разом з екіпажем. Пізніше його перевезли в Сніжне через Макіївку, Зургес та Торез. 17 липня в середині дня «Бук» бачили в Сніжному, в цей час він уже був знятий із тягача і йшов своїм ходом. А о 16.20 поблизу села Грабово був збитий «Боїнг», на борту якого було 298 пасажирів.