Наступний рік, як уже повідомляла «УМ», оголошено Роком ветеранів. Аби це визначення не було голослівним і дійсно посприяло соціальному захисту ветеранів війни, у п'ятницю Верховна Рада України плідно попрацювала у цьому напрямі.
Ветеранів Великої Вітчизняної війни, напевно, найбільше потішить те, що їхня пенсія має бути не нижчою прожиткового мінімуму, який нині становить 362,23 гривні. Відповідний законопроект парламент вже ухвалив. Окрім того, ухвалено проект «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни» від 24 квітня 2004 року. Документом пропонується диференційовано визначати розмір доплат до пенсії або грошового утримання, що виплачується особам, на яких поширюється дія вищезгаданого закону про статус ветеранів війни. Передбачається учасникам бойових дій періоду Великої Вітчизняної війни надати право на отримання доплати до пенсії або до щомісячного довічного грошового утримання у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (тобто 142,34 гривні). Ця норма не буде розповсюджуватись на інших учасників бойових дій.
Інший законопроект передбачає надати ветеранам війни пільги на безплатне одержання ліків, безплатний проїзд у міському та приміському транспорті, одержання позики на будівництво та капремонт житла, приєднання їх до інженерних мереж, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків із погашенням протягом 10 років, починаючи з п'ятого року після закінчення будівництва.
Також Верховна Рада ухвалила проект Закону «Про соціальний захист дітей війни». Згідно з ним осiб, які народилися в Україні в період з 9 травня 1927 року по 9 травня 1945 року, проживають на її території та є громадянами України, отримають пільги на безкоштовне одержання ліків за лікарським рецептом, 50-відсоткову знижку за користування житлом і комунальними послугами, безоплатний проїзд всіма видами міського транспорту, звільнення від сплати прибуткового податку з усіх одержаних доходів. До речі, діти, які народилися до 31 грудня 1933 року (тобто кому на початок Великої Вітчизняної виповнилося більше восьми років), зможуть тепер отримувати, за поданням відповідних комісій, статус учасника війни (чинний закон обмежує цей вік 31 грудня 1932 року).
Варто додати, що всі ці законопроекти ухвалені в першому читанні та ще не підписані Президентом, а отже, поки що не набули чинності.