Отримав права, отримай і поліс

Отримав права, отримай і поліс

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

За офіційними даними статистики, щорічно в Україні фіксують 150 тисяч автомобільних аварій. Внаслідок ДТП отримують травми від 30 до 50 тисяч осіб, 5-6 тисяч громадян гине. Деякі родини так і не отримують матеріального відшкодування за загибель своїх рідних на дорогах (сума цього відшкодування на сьогодні є вкрай мізерною — усього 150 гривень). Проте вже з наступного року близькі, які втратили в ДТП рідну людину, будуть хоч якось утішені: сім'ї загиблого виплачуватимуть 51 тисячу гривень. За пошкоджене майно постраждалий отримає 25,5 тисячi гривень.

Інвестиції — в «хрущі»!

Інвестиції — в «хрущі»!

Про це заявив директор московської будівельної компанії «Барклі» Леонід Казинець на діловій зустрічі з київським мером Олександром Омельченком. Реконструювати столичні «хрущовки» столична влада взялася саме після того, як вивчила досвід москвичів. Там друге життя п'ятиповерхівкам дають уже кілька років. У нас же роботу з їх відновлення тільки починають. Водночас керівництво російської компанії вже заявляє, що в його планах — також інвестування коштів у будівництво житла та об'єктів соціально-культурної сфери на місці київських збиткових підприємств-гігантів.

Дума про ветерана

Дума про ветерана

Наступний рік, як уже повідомляла «УМ», оголошено Роком ветеранів. Аби це визначення не було голослівним і дійсно посприяло соціальному захисту ветеранів війни, у п'ятницю Верховна Рада України плідно попрацювала у цьому напрямі.

Не тільки продавали, а й дарували

Не тільки продавали,  а й дарували

Стародавній Бахмут (нині Артемівськ) не претендує на славу відомого ярмарку в Сорочинцях, однак теж має відповідні традиції. У ХIХ столітті ярмарок «Бахмутський шлях» проводився тут тричі, а в ХХ — чотири рази на рік і за обсягом продажу товарів вважався найбільшим в регіоні. Щоправда, останні 88 років про це тільки ностальгічно згадували. Втім, починаючи з нинішнього вересня, з'явилися сподівання, що кожної осені всі шляхи виробників сільгосппродукції та промислових товарів, як і колись, знову вестимуть на «Бахмутський шлях».

Бельгійський вузлик на українській екомережі

Бельгійський вузлик на українській екомережі

Якщо 60 років тому основним вважалося збереження та охорона зникаючих видів рослин і тварин, занесених у Червону книгу, то з початку шістдесятих років минулого століття починається інтенсивний розвиток різних форм заповідних територій. На сьогодні вся планета — а Європа особливо — вкрита густим архіпелагом заповідників і заказників серед «моря» активної людської діяльності.

Школа з кнопкою

Школа з кнопкою

У Донецьку на драматичні події в Північній Осетії відповідно вже відреагували. На спеціальній нараді в обласній держадміністрації прийнято рішення про встановлення у всіх загальноосвітніх школах міста спеціальних кнопок для термінового виклику правоохоронців.

З медом і постоли з'їси

З медом і постоли з'їси

Невипадково на осінній виставці-ярмарку «Бджільництво-2004», яку проводив Інститут бджільництва ім. П. І. Прокоповича з 10 по 12 вересня в Києві, було стільки покупців. На Кавказі вживання меду називають золотим правилом здоров'я. Це визнали і в промислово розвинених країнах, де зростає виробництво і споживання меду. На жаль, в Україні споживання меду залишається низьким. Середньостатистичний житель нашої країни з'їдає не більше 1 склянки меду на рік, тобто 1 г на день. Практично ринок меду тримається на порівняно невеликій частині населення (3-4 відсотки), яка добре інформована про його користь і купує на рік 4-5 кг на одного члена сім'ї, кажуть пасічники.

Землетрус на замовлення

Землетрус на замовлення

Вигляд зруйнованих житлових будинків, промислових об'єктів та комунікацій, розташованих на території Хриплинського промвузла на околиці Івано-Франківська, минулої п'ятниці по обіді дуже нагадував картину першого етапу Армагеддону. Все було по-справжньому — завали залізобетонних конструкцій, викликані силою поштовху, адекватною шести балам за шкалою Ріхтера, загоряння дизпалива, розлитого з резервуару ємкістю 5 тисяч кубометрів, суцільне задимлення і порятунок людей. Щоправда, надзвичайна ситуація виникла не через розгул грізної підземної стихії. Упродовж двох годин бійці пожежно-рятувальних підрозділів МінНС та аварійно-рятувальних служб міста, застосовуючи найсучасніші технічні засоби, ліквідовували наслідки тактичного задуму свого керівництва, яке вперше в Україні змоделювало землетрус, максимально наближений до його «дикої» подоби.

Ігри, танці, покайфуєм?

Ігри, танці, покайфуєм?

Як свідчать оперативнi данi, нічні клуби, дискотеки та інтернет-кафе стали найпоширенішим місцем збуту наркотиків. У вісімнадцяти з двадцяти перевірених правоохоронцями розважальних молодіжних центрах були зафіксовані випадки продажу наркотичних та психотропних речовин.

Із іскри розгорілось полум'я

Із іскри розгорілось полум'я

Лихо сталося після сьомої вечора на хуторі Сіначі, що поблизу міста Новоград-Волинський. У цій п'ятиповерхівці мешкають родини працівників лінійно-виробничої диспетчерської станції нафтопроводу «Дружба». Сусіди розповідають, що перед вибухом дуже відчувався запах газу і вони ходили по квартирах, з'ясовували причини. Потім виявили, що найбільше газом пахне з квартири №10, що на третьому поверсі. Сусіди достукалися до господаря і попередили про небезпеку (пізніше з'ясується, що витік газу стався через відкритий кран на газовій плиті). Чоловік відразу відкрив балконні двері.

Не копай ставочок біля хати...

Не копай ставочок біля хати...

Жителів села Вівсяники Деражнянського району шокувала трагедія, що сталася в родині їхнього односельця. Нинішньої осені господар викопав на своєму обійсті невеличкий ставочок, аби можна було у вільну хвилину посидіти над водяною прохолодою, порибалити.

У тому ж місці, у той же час

У тому ж місці, у той же час

Повторна акція під знайомою назвою «Мобільна революція» задекларована на ті ж самі дві години — з 12 до 14 пополудню. Але чи матиме вона більший резонанс, ніж «перша ластівка», яка пролетіла Україною 1 вересня? Тоді оператори мобільного зв'язку спокійно — ба, навіть скептично — поставилися до заанонсованої акції. Зокрема, в інтерв'ю «УМ» менеджер зі зв'язків зі ЗМІ компанії «Київстар» Віктор Гоцуленко зауважив, що набагато страшнішим для них є «ефект новорічної ночі» і пов'язане з ним перевантаження мережі.

Всі статті рубрики