Кримінальна влада діє злодiйськими методами

14.09.2004

      Вирішив звернутися до вас, оскільки вважаю ваше видання демократичним і незалежним, хоча й розумію, що й ви, напевно, зараз відчуваєте чималий тиск з боку влади через наближення виборів. Я, працівник районної державної адміністрації на Івано-Франківщині, вирішив поділитися з вами фактами, як влада, використовуючи належні ресурси, намагається всілякими шляхами утриматись на верхівці держави.

      Так, за кожною посадовою особою райдержадміністрації (заступниками голови та начальниками управлінь та відділів) закріплено певний населений пункт району, в якому ведеться робота, направлена на намагання кланово-корумпованих структур утримати владу. Першочерговим завданням працівників районної державної адміністрації був збір підписів у закріпленому населеному пункті за кандидата в президенти України В. Януковича. В залежності від величини населеного пункту ставилося завдання зібрати від 100 до 200 підписів. Цікавим буде, думаю, також дізнатися, як збиралися ці підписи: оскільки громадяни краю віддавати підпис за кандидата в президенти В. Януковича не хочуть, то відповідальний працівник йшов у сільську раду, де йому давали погосподарські книги, з яких виписували потрібну кількість людей, а вже в приміщенні адміністрації руками працівників РДА (для різних почерків) формували списки.

      Наступне завдання було вже дещо серйознішим. Відповідальним працівникам було доручено заповнити подання в територіальну виборчу комісію за наступною формою:

 

      На кожну виборчу дільницю з допомогою голів або секретарів сільських рад необхідно було підібрати 30 надійних людей. Спочатку було сказано, що ці люди мають брати участь у роботі виборчої дільничної комісії, але коли зверху було доведено наступне завдання, стало зрозуміло, що влада намагається вплинути на хід виборів нечесними методами, шляхом включення в комісію виборчої дільниці своїх людей. Завдання це полягало в наступному: всім працівникам райдержадміністрації, які формували подання в територіальну виборчу дільницю, було видано список з 15 кандидатів у президенти України, два з яких були закреслені (Вітренко та Грабар). Цей список мав такий вигляд:

1. Базилюк Олександр Филимонович

2. Бойко Богдан Федорович

3. Вітренко Наталія Михайлівна

4. Волга Василь Олексійович

5. Грабар Микола Федорович

6. Душин Ігор Леонідович

7. Збітнєв Юрій Іванович

8.Козак Роман Миколайович

9. Корчинський Дмитро Олександрович

10. Кривобоков Владислав Анатолійович

11. Нечипорук Володимир Павлович

12. Ржавський Олександр Миколайович

13. Чорновіл Андрій В'ячеславович

14. Яковенко Олександр Миколайович

15. Янукович Віктор Федорович

      Саме завдання полягало в тому, що на кожного з поданих вище кандидатів особи, зазначені в поданнях, повинні написати заяви на предмет бути спостерігачем на виборах Президента України. На кожного кандидата треба написати по дві заяви. Тобто ми бачимо коаліцію, яка має за мету просування єдиного кандидата.

      Слід також відзначити, що завдання, які доводяться згори, є обов'язковими до виконання і мають чітко встановлений термін. Невиконання завдання тягне за собою звільнення з роботи.

      Я звертаюся до вас, сподіваючись, що ви на сторінках газети відкриєте правду про те, як влада широко використовує всі належні ресурси для перемоги на виборах свого кандидата. Звичайно, я не схвалюю такі методи, як дане звернення, але, гадаю, іншого виходу в мене немає, бо якби я що-небудь заявив уголос, то залишився б без роботи з проблемою подальшого працевлаштування. Вірю, що ще прийде час, коли ми, працівники районної державної адміністрації, будемо трудитися на благо Батьківщини, а не на утримання на верхівці влади кланово-криміналістичних структур.

Максим ПОРОХ.

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>