Вирішив звернутися до вас, оскільки вважаю ваше видання демократичним і незалежним, хоча й розумію, що й ви, напевно, зараз відчуваєте чималий тиск з боку влади через наближення виборів. Я, працівник районної державної адміністрації на Івано-Франківщині, вирішив поділитися з вами фактами, як влада, використовуючи належні ресурси, намагається всілякими шляхами утриматись на верхівці держави.
Так, за кожною посадовою особою райдержадміністрації (заступниками голови та начальниками управлінь та відділів) закріплено певний населений пункт району, в якому ведеться робота, направлена на намагання кланово-корумпованих структур утримати владу. Першочерговим завданням працівників районної державної адміністрації був збір підписів у закріпленому населеному пункті за кандидата в президенти України В. Януковича. В залежності від величини населеного пункту ставилося завдання зібрати від 100 до 200 підписів. Цікавим буде, думаю, також дізнатися, як збиралися ці підписи: оскільки громадяни краю віддавати підпис за кандидата в президенти В. Януковича не хочуть, то відповідальний працівник йшов у сільську раду, де йому давали погосподарські книги, з яких виписували потрібну кількість людей, а вже в приміщенні адміністрації руками працівників РДА (для різних почерків) формували списки.
Наступне завдання було вже дещо серйознішим. Відповідальним працівникам було доручено заповнити подання в територіальну виборчу комісію за наступною формою:
На кожну виборчу дільницю з допомогою голів або секретарів сільських рад необхідно було підібрати 30 надійних людей. Спочатку було сказано, що ці люди мають брати участь у роботі виборчої дільничної комісії, але коли зверху було доведено наступне завдання, стало зрозуміло, що влада намагається вплинути на хід виборів нечесними методами, шляхом включення в комісію виборчої дільниці своїх людей. Завдання це полягало в наступному: всім працівникам райдержадміністрації, які формували подання в територіальну виборчу дільницю, було видано список з 15 кандидатів у президенти України, два з яких були закреслені (Вітренко та Грабар). Цей список мав такий вигляд:
1. Базилюк Олександр Филимонович
2. Бойко Богдан Федорович
3. Вітренко Наталія Михайлівна
4. Волга Василь Олексійович
5. Грабар Микола Федорович
6. Душин Ігор Леонідович
7. Збітнєв Юрій Іванович
8.Козак Роман Миколайович
9. Корчинський Дмитро Олександрович
10. Кривобоков Владислав Анатолійович
11. Нечипорук Володимир Павлович
12. Ржавський Олександр Миколайович
13. Чорновіл Андрій В'ячеславович
14. Яковенко Олександр Миколайович
15. Янукович Віктор Федорович
Саме завдання полягало в тому, що на кожного з поданих вище кандидатів особи, зазначені в поданнях, повинні написати заяви на предмет бути спостерігачем на виборах Президента України. На кожного кандидата треба написати по дві заяви. Тобто ми бачимо коаліцію, яка має за мету просування єдиного кандидата.
Слід також відзначити, що завдання, які доводяться згори, є обов'язковими до виконання і мають чітко встановлений термін. Невиконання завдання тягне за собою звільнення з роботи.
Я звертаюся до вас, сподіваючись, що ви на сторінках газети відкриєте правду про те, як влада широко використовує всі належні ресурси для перемоги на виборах свого кандидата. Звичайно, я не схвалюю такі методи, як дане звернення, але, гадаю, іншого виходу в мене немає, бо якби я що-небудь заявив уголос, то залишився б без роботи з проблемою подальшого працевлаштування. Вірю, що ще прийде час, коли ми, працівники районної державної адміністрації, будемо трудитися на благо Батьківщини, а не на утримання на верхівці влади кланово-криміналістичних структур.
Максим ПОРОХ.