Греція знову опинилася на межі фінансової прірви. Нині державний борг Греції сягнув 175 відсотків ВВП і, як випливає із внутрішніх розрахунків Єврокомісії, грецький уряд може залишатися достатньо ліквідним лише до 8 квітня. Отже, у прем’єр-міністра країни Алексіса Ципраса залишається два тижні на те, щоб узгодити з кредиторами повний пакет реформ. Тоді Афіни можуть розраховувати на надходження 7,2 мільярда євро з останнього траншу.
Попри це, перший офіційний візит Ципраса до Німеччини, який відбувся позавчора, не приніс прориву в переговорах щодо вирішення боргової проблеми Греції, повідомляє «Німецька хвиля». Замість обіцяних пропозицій вирішення проблеми, глава грецького уряду під час перших рукостискань із канцлером ФРН Ангелою Меркель заявив лише, що привіз «гарну погоду» (в німецькій столиці того дня було сонячно).
Плани ультралівого прем’єра залишаються неясними. Тож Меркель, стриманість якої під час цього візиту окремо відзначила німецька преса, не поспішала розкидатися обіцянками, наголошуючи на необхідності структурних реформ у Греції. Хоча й висловила готовність до створення «банку розвитку» для підтримки Афін.
Ципрас під час переговорів примирливо заявив, що необхідно зруйнувати тереотипи «про ледачих греків та винних в усьому німців». Хоча останнє твердження саме він активно розкручував і в ході виборчої кампанії, і вже після того, як обійняв посаду прем’єра.
Але щодо виплати військових репарацій за Другу світову війну, на яких наполягали Афіни, в Берліні ще раз чітко заявили: з точки зору права це питання закрито. Тож Ципрасу теж довелося пом’якшити свою риторику: «Для Греції питання примусової військової позики та репарацій важливе не з матеріальної, а, радше, з моральної точки зору. На мою думку, обидві країни повинні працювати над його вирішенням разом, оскільки ця проблема стосується грецького і німецького народів».
Досі Німеччина була найбільшим кредитором Афін, забезпечивши 27 відсотків від загального пакета фінансового порятунку грецької економіки.