Бажання України залучити миротворців ООН для врегулювання ситуації на Донбасі вкрай дратує не лише Кремль, а й його маріонеток iз «ДНР» та «ЛНР». Одразу після візиту в Україну заступника Генсекретаря ООН Гелен Кларк (на її зустрічі з Президентом Порошенком позавчора саме обговорювали можливість затвердження відповідного мандата Ради безпеки та Генасамблеї ООН i залучення «блакитних шоломів»), як учора з російського парламенту почали лунати погрози повторно надати президенту РФ право вводити війська в Україну. З такою ініціативою виступив перший заступник голови фракції «Справедлива Росія» Михайло Ємельянов, якого турбує не лише можлива поява миротворців ООН на Донбасі, а й поставки летальної зброї в Україну зі США. Мовляв, «Росія не може дозволити створити з України міжнародного бойовика, заточеного проти Росії».
Цю ідею одразу підхопили донецькі маріонетки Москви. Один iз лідерів бойовиків «ДНР» Денис Пушилін також висловився за повернення Путіну права вводити в Україну війська, «якщо президент США Барак Обама схвалить поставки зброї в Україну». І тоді, мовляв, почнеться повноцінна війна, яка «матиме сумні наслідки».
Але терористів не влаштовують не лише миротворці ООН. Невдоволення самозванців, які досі не виконали жодного пункту Мінських домовленостей, викликають і спостерігачі ОБСЄ (незважаючи на те, що до складу місії входить чимало колишніх російських військових). За словами речника штабу АТО Андрія Лисенка, бойовики вимагають від спостерігачів ОБСЄ припинити польоти безпілотників у районі приазовського села Широкине.
«Бойовики не припиняють спроби захопити Широкине. У цьому районі працюють спостерігачі ОБСЄ, які фіксують порушення домовленостей iз боку бойовиків. Зокрема, 21 березня командир одного з підрозділів так званої «ДНР» відмовився забезпечити «зелений коридор» для доставки гуманітарної допомоги жителям Широкиного на прохання представників ОБСЄ, — зазначає пан Лисенко. — Крім того, бойовик почав вимагати від спостерігачів припинити польоти безпілотників місії над позиціями «ДНР», аргументуючи це тим, що спостерігачі не мають доступу до цього населеного пункту без дозволу бойовиків».
За словами речника штабу АТО, такі дії є «кричущим порушенням Мінських угод і міжнародного права, де чітко визначається, що місія ОБСЄ повинна мати безперешкодний доступ до будь-яких ділянок у зоні конфлікту». Незважаючи на постійні локальні бої та обстріли Широкиного, узбережжя поблизу Маріуполя надійно охороняють підрозділи берегової оборони, деякі ділянки заміновано, зазначає пан Лисенко.
Крім цього, спостерігачі місії ОБСЄ отримують усе більше доказів того, що бойовики не відводять важке озброєння від лінії розмежування і не припиняють обстрілів позицій українських військ. Так, у понеділок бойовики обстрілювали район міста Авдіївка поблизу Донецького аеропорту практично щогодини з різних видів зброї. У тому числі з танків та 120-міліметрових мінометів, які вже мали б бути відведені від лінії зіткнення. Попередньої доби в зоні конфлікту загинув один український військовий, ще восьмеро отримали поранення.